Mbappe Luis Enrike haqida ijobiy fikr bildirdi
Mbappe 2023/24 mavsumida ispaniyalik murabbiy bilan birga ishlash imkoniyatiga ega bo‘lgan va keyin “qirollik” klubiga o‘tganini aytdi. U Luis Enrikeni ajoyib murabbiy deb hisoblaydi, shuningdek, u inson sifatida ham juda yaxshi ekanini ta’kidladi.
Mbappe murabbiy bilan o‘zaro munosabatlari yaxshi bo‘lganini, unga hayotda eng ezgu tilaklarini tilayotganini ma’lum qildi. O‘tgan mavsumda Luis Enrike “PSJ”ni Chempionlar ligasida birinchi marta g‘olib chiqqan jamoaga aylantirgan.
Mbappe esa “PSJ” safida yetti yil o‘ynagan bo‘lsa-da, eng nufuzli Yevropa kubogini yuta olmadi. Uning so‘zlariga ko‘ra, murabbiy bilan ishlash unga katta mamnuniyat bag‘ishlagan.

Mbappe высказался положительно о Луисе Энрике
Нападающий мадридского «Реала» Килиан Мбаппе поделился своими мыслями о главном тренере «ПСЖ» Луисе Энрике. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Мбаппе рассказал, что в сезоне 2023/24 у него была возможность работать с испанским тренером, а затем он перешёл в «королевский» клуб. Он считает Луиса Энрике отличным тренером, а также отметил, что он очень хороший человек.
Мбаппе сообщил, что у них были хорошие отношения с тренером, и он желает ему всего наилучшего в жизни. В прошлом сезоне Луис Энрике впервые привёл «ПСЖ» к победе в Лиге чемпионов.
Хотя Мбаппе играл за «ПСЖ» семь лет, он так и не смог выиграть самый престижный европейский кубок. По его словам, работа с тренером доставляла ему большое удовольствие.