Pogostnov Galaktionovning murabbiylik uslubini maqtadi
Uning so‘zlariga ko‘ra, jamoa hozir Rossiya Premer Ligasi musobaqasida ikkinchi o‘rinda bormoqda va yetakchidan ozgina ortda qolmoqda. Pogostnovning aytishicha, u ko‘p murabbiylar bilan ishlagan, ammo Galaktionovning yondashuvi boshqacha va samarali.
Har bir raqibni batafsil o‘rganib, shu asosda maydonda o‘z imkoniyatlarini maksimal darajada ishga solishga harakat qilishadi. Mixail Galaktionov 2022 yildan buyon “Lokomotiv” jamoasini boshqarib kelmoqda.
Bundan tashqari, u Rossiyaning yoshlar va o‘smirlar terma jamoalari bilan ham ishlagan, 2021 yilda ularni Yevropa chempionatiga olib chiqqan. Shuningdek, Galaktionov “Akhmat” va “Pari NN” klublarida ham murabbiylik tajribasiga ega.
Uning jamoani boshqarish uslubi va strategiyasi futbolchilarga katta yordam bermoqda. Hozirgi kunda “Lokomotiv” jamoasi yaxshi natijalar ko‘rsatib, musobaqada yuqori o‘rinlarni egallab turibdi.

Похвалил стиль тренерства Погостнова Галактионова
Защитник столичной футбольной команды «Локомотив» Егор Погостнов высказался о работе главного тренера команды Михаила Галактионова. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, команда сейчас занимает второе место в Российской Премьер-Лиге и немного отстает от лидера. Погостнов отметил, что он работал со многими тренерами, но подход Галактионова отличается и является эффективным.
Каждого соперника тщательно изучают и на этой основе стараются максимально использовать свои возможности на поле. Михаил Галактионов руководит «Локомотивом» с 2022 года.
Кроме того, он работал с молодежными и юношескими сборными России, в 2021 году вывел их на чемпионат Европы. Также Галактионов имеет тренерский опыт в клубах «Ахмат» и «Пари НН».
Его стиль и стратегия управления командой значительно помогают футболистам. В настоящее время команда «Локомотив» показывает хорошие результаты и занимает высокие места в турнире.