Mareska: "Chelsi"ning Konferensiyalar ligasidagi g‘alaba siri
«Chelsi» jamoasining bosh murabbiyi Enzo Mareska o‘tgan mavsumdagi Yevropa konferensiyalar ligasidagi g‘alaba haqida esladi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, «Chelsi» ushbu turnirda ishtirok etib, finalda Ispaniyaning «Betis» jamoasini 4:1 hisobida mag‘lub etdi. O‘yin 28 may kuni Polshada bo‘lib o‘tdi.
Mareska ta’kidlashicha, konferensiyalar ligasi o‘sha mavsumda jamoa uchun yutib olish mumkin bo‘lgan yagona musobaqa edi. U o‘z futbolchilarini bu musobaqaning ahamiyati haqida ishontirdi va natijada jamoa nafaqat Yevropa konferensiyalar ligasida, balki klub darajasidagi jahon chempionatida ham g‘olib chiqdi.
Enzo Mareska «Chelsi»ga o‘tgan mavsum boshlanishidan oldin bosh murabbiy sifatida qo‘shildi. Angliya Premer-ligasida esa jamoa to‘rtinchi o‘rinni egalladi.
Bu natija klub uchun muhim yutuq bo‘ldi va kelgusida yanada yuqori marralarga erishish uchun asos yaratdi. Mareskaning rahbarligida «Chelsi» o‘zining jahon miqyosidagi mavqeini mustahkamlashga intilmoqda.

Mareska: секрет победы "Челси" в Лиге конференций
Главный тренер команды «Челси» Энцо Мареска вспомнил о победе в прошлом сезоне в Лиге конференций УЕФА. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, «Челси» участвовал в этом турнире и в финале одержал победу над испанским клубом «Бетис» со счётом 4:1. Матч состоялся 28 мая в Польше.
Мареска подчеркнул, что Лига конференций в том сезоне была единственным турниром, который команда могла выиграть. Он убедил своих игроков в важности этого соревнования, и в результате команда победила не только в Лиге конференций, но и на клубном чемпионате мира.
Энцо Мареска присоединился к «Челси» в качестве главного тренера перед началом прошлого сезона. В Английской Премьер-лиге команда заняла четвёртое место.
Этот результат стал важным достижением для клуба и заложил основу для достижения ещё более высоких целей в будущем. Под руководством Марески «Челси» стремится укрепить свой мировой статус.