Mbappe: Argentina final o‘yinida haqli ravishda g‘alaba qozondi
Madridning “Real” jamoasi va Fransiya terma jamoasi hujumchisi Kilian Mbappe 2022-yilgi jahon chempionati finali haqida esladi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Fransiya terma jamoasi Qatarda o‘tgan musobaqaning hal qiluvchi o‘yinida Argentina jamoasiga yutqazdi. Asosiy va qo‘shimcha 30 daqiqa davomida hisob 3:3 bo‘lib, g‘olib aniqlanmadi.
Mbappe uchta gol urdi, ammo final sovrini penaltilar seriyasida aniqroq o‘ynagan raqiblarga nasib etdi. Mbappe Movistar bilan suhbatda shunday dedi: “Argentina 2022 yilgi jahon chempionati finalida g‘alaba qozonishga loyiq edi.
Ular bizdan yaxshiroq o‘ynashdi. Finalda gol urish emas, g‘alaba qozonish muhim.
Bu o‘yin juda qiziqarli bo‘ldi, ammo yakunda Argentina haqli ravishda yutdi. Ba’zan biz yaxshiroq ko‘ringandek edik, lekin butun o‘yinni hisobga olsak, natija adolatli.
O‘sha kunni unutish qiyin. Yana shunday vaziyatni boshdan kechirishni xohlamayman.” Bugun Fransiya terma jamoasi 2026 yilgi jahon chempionati saralash bosqichida Islandiya jamoasi bilan o‘ynaydi.

Мбаппе: Аргентина заслуженно выиграла финальный матч
Нападающий мадридского «Реала» и сборной Франции Килиан Мбаппе вспомнил финал чемпионата мира 2022 года. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Сборная Франции в решающем матче турнира в Катаре уступила команде Аргентины. В основное и дополнительное время счёт был 3:3, победитель не определился.
Мбаппе забил три гола, но трофей в финале достался соперникам, которые точнее сыграли в серии пенальти. В интервью Movistar Мбаппе сказал: «Аргентина заслужила победу в финале чемпионата мира 2022 года.
Они играли лучше нас. В финале важно не забивать голы, а побеждать.
Этот матч был очень интересным, но в итоге Аргентина выиграла заслуженно. Иногда казалось, что мы выглядели лучше, но если учитывать всю игру, результат справедливый.
Тот день трудно забыть. Я не хочу снова переживать такую ситуацию.» Сегодня сборная Франции сыграет с командой Исландии в отборочном этапе чемпионата мира 2026 года.