Jordan Pikford "Everton" bilan yangi shartnoma imzolaydi
Everton jamoasining darvozaboni Jordan Pikford klub bilan yangi uzoq muddatli shartnoma imzolaydi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Tomonlar yangi kelishuv shartlarini kelishib oldi, deb xabar beradi jurnalist Pol Joys, unga Gazeta.ru manba sifatida murojaat qilmoqda. Shartnoma tafsilotlari to‘liq tartibga solingan.
Rasmiy e’lon joriy hafta ichida amalga oshirilishi kutilmoqda. Jordan Pikford 2017 yildan beri Everton sharafini himoya qilmoqda.
Hozirgi mavsumda 31 yoshli darvozabon jamoa safida yetti o‘yinda maydonga tushib, yetti gol o‘tkazib yuborgan. Umumiy hisobda u barcha musobaqalarda Liverpool klubida 326 ta o‘yin o‘tkazgan.
18 oktabr, shanba kuni Everton jamoasi Manchester Siti bilan safarda uchrashuv o‘tkazadi. Ushbu o‘yin jamoaning mavsumdagi muhim bahslaridan biri hisoblanadi.
Pikfordning yangi shartnomasi klub uchun barqarorlik va ishonch belgisi bo‘lib, uning kelgusidagi faoliyatida muhim rol o‘ynaydi. Klub va futbolchi o‘rtasidagi hamkorlik yanada mustahkamlanishi kutilmoqda.

Джордан Пикфорд подписывает новый контракт с "Эвертоном"
Вратарь команды Эвертон Джордан Пикфорд подписывает с клубом новый долгосрочный контракт. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Стороны договорились об условиях нового соглашения, сообщает журналист Пол Джойс, к которому обращается источник Gazeta.ru. Детали контракта полностью урегулированы.
Официальное объявление ожидается на этой неделе. Джордан Пикфорд защищает цвета Эвертона с 2017 года.
В текущем сезоне 31-летний вратарь провел за команду семь матчей, пропустив семь голов. В общей сложности он сыграл за клуб Ливерпуль 326 игр во всех соревнованиях.
18 октября, в субботу, команда Эвертон проведет выездной матч с Манчестер Сити. Эта игра считается одним из важных поединков команды в сезоне.
Новый контракт Пикфорда является для клуба знаком стабильности и доверия, играя важную роль в его дальнейшей карьере. Ожидается, что сотрудничество между клубом и футболистом станет еще крепче.