Shlotterbek va Ta Germaniya himoyasida uyg‘un o‘ynaydi
Dortmundning "Borussiya" jamoasi markaziy himoyachisi Niko Shlotterbek Germaniya terma jamoasining markaziy himoyasida "Bavariya" vakili Jonathan Ta bilan o‘ynagan duetlari haqida fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
25 yoshli futbolchi yaqinda Jahon chempionati-2026 saralash bosqichida Lyuksemburgga qarshi o‘yinda (4:0) terma jamoa safida Jonathan bilan birga maydonga tushdi. Shlotterbekning so‘zlariga ko‘ra, Ta maydonda juda yaxshi muloqot qiladi.
U uzoq yillar davomida eng yuqori darajada o‘ynab, katta yutuqlarga erishgan. Niko har doim Jonathan bilan birga o‘ynashdan mamnun.
Ularning o‘yin uslublari bir-birini to‘ldiradi: Shlotterbek ko‘proq to‘pni nazorat qilishda faolroq bo‘lsa, Jonathan himoyada kuchliroq. Shu bois ular juftlikda o‘ynashda qulaylik sezadi.

Шлоттербек и Та играют слаженно в защите Германии
Центральный защитник дортмундской "Боруссии" Нико Шлоттербек высказался о дуэте с представителем "Баварии" Джонатаном Та в центре обороны сборной Германии. Об этом сообщает Euro-football.ru.
25-летний футболист недавно вместе с Джонатаном вышел на поле в матче отборочного этапа чемпионата мира 2026 года против Люксембурга (4:0) в составе национальной команды. По словам Шлоттербека, Та отлично общается на поле.
Он много лет выступает на самом высоком уровне и добился больших успехов. Нико всегда рад играть вместе с Джонатаном.
Их игровые стили дополняют друг друга: Шлоттербек более активен в контроле мяча, а Джонатан сильнее в обороне. Поэтому они чувствуют удобство, играя в паре.