Mbappe kasallik paytida vazn yo‘qotganini esladi
Yulduz futbolchi oziq-ovqat zaharlanishidan aziyat chekdi va shu sababli Xabi Alonso boshchiligidagi jamoaning Jahon klublar chempionatidagi dastlabki o‘yinlarini o‘tkazib yubordi. Mbappe Movistar bilan suhbatda kasallik davrida taxminan yetti kilogramm vazn yo‘qotganini, keyinchalik esa ikki-uch kilogramm orttirganini aytdi.
Hozirgi vazni o‘tgan yilga nisbatan biroz kamroq bo‘lsa-da, o‘zini yaxshi his qilayotganini ta’kidladi. Joriy mavsumda forvard barcha musobaqalarda o‘n o‘yinda 14 ta gol urdi va ikki golga uzatma berdi.
Yaqinda 26 yoshli futbolchi jarohat oldi, shuning uchun u bugungi Fransiya terma jamoasi va Islandiya o‘rtasidagi o‘yinda ishtirok eta olmaydi.

Мбаппе вспомнил, что потерял вес во время болезни
Нападающий мадридского «Реала» Килиан Мбаппе вспомнил последствия болезни летом. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Звёздный футболист страдал от пищевого отравления и из-за этого пропустил первые матчи команды под руководством Хаби Алонсо на клубном чемпионате мира. В интервью Movistar Мбаппе рассказал, что во время болезни потерял около семи килограммов, а затем набрал два-три килограмма.
Хотя его нынешний вес немного меньше, чем в прошлом году, он отметил, что чувствует себя хорошо. В этом сезоне форвард забил 14 голов и отдал две результативные передачи в десяти матчах во всех соревнованиях.
Недавно 26-летний футболист получил травму, поэтому он не сможет принять участие в сегодняшнем матче сборной Франции против Исландии.