Nagelsmann Germaniya raqibini yuqori baholadi
Bugun Germaniya terma jamoasi 2026 yilgi Jahon chempionati saralash bosqichi doirasida Shimoliy Irlandiya terma jamoasi bilan safarda o‘yin o‘tkazadi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuv Moskva vaqti bilan soat 21:45 da boshlanadi. Terma jamoa bosh murabbiyi Yulian Nagelsmann matbuot anjumanida Shimoliy Irlandiyaning juda tartibli o‘ynashini va uzoq masofaga aniq uzatmalar bilan o‘ynashini ta’kidladi.
Ular Slovakiya terma jamoasiga qarshi o‘yinda faol qarshi bosim ko‘rsatishganini aytdi. Biz esa raqibga o‘z futbolimizni namoyish etishga harakat qilamiz, bu o‘yinda juda muhim bo‘ladi, dedi murabbiy.
Hozirda Germaniya terma jamoasi saralash guruhida oltita ochko bilan yetakchilik qilmoqda, biroq Shimoliy Irlandiya va Slovakiya jamoalari ham shuncha ochkoga ega. Saralash bahslari davom etmoqda va har bir o‘yin natijasi guruhdagi holatga ta’sir ko‘rsatadi.
Germaniya jamoasi o‘z kuchini to‘liq namoyish etib, Jahon chempionatiga yo‘llanma olishni maqsad qilgan. Shimoliy Irlandiya esa o‘z maydonida kuchli raqibga qarshi kurashishga tayyor.

Нагельсманн высоко оценил соперника из Германии
Сегодня сборная Германии проведет выездной матч против сборной Северной Ирландии в рамках отборочного этапа чемпионата мира 2026 года. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Встреча начнется в 21:45 по московскому времени. Главный тренер сборной Юлиан Нагельсманн на пресс-конференции отметил, что Северная Ирландия играет очень организованно и делает точные длинные передачи.
Он также сказал, что они активно прессинговали в матче против сборной Словакии. Мы же постараемся показать наш футбол сопернику, это будет очень важно в этой игре, — сказал тренер.
В настоящее время сборная Германии лидирует в отборочной группе с шестью очками, однако команды Северной Ирландии и Словакии также имеют по шесть очков. Отборочные матчи продолжаются, и каждый результат влияет на положение в группе.
Команда Германии стремится показать все свои силы и получить путевку на чемпионат мира. Северная Ирландия готова бороться с сильным соперником на своем поле.