Xavi: Yamal Jahon chempionatida eng yaxshi to‘purar
Sobiq «Barselona» futbolchisi va murabbiyi Xavi Ernandes kelayotgan jahon chempionatining eng yaxshi to‘purarini taxmin qildi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
U 18 yoshli Ispaniya terma jamoasi qanot hujumchisi Lamin Yamalni eng yaxshi to‘purar deb hisoblaydi. Xavining so‘zlariga ko‘ra, jahon chempionatining eng yaxshi o‘yinchisi ham, ehtimol, aynan Yamal bo‘ladi.
Lamin Yamal «Barselonada» aynan Xavi boshchiligida debyut qilgan. O‘sha paytda unga atigi 15 yosh edi.
2024 yilda ushbu yosh futbolchi Ispaniya terma jamoasiga Yevro-2024 musobaqasida g‘alaba qozonishda yordam berdi. Shuningdek, u turnirning eng yaxshi assistenti sifatida tan olindi va eng yaxshi yosh o‘yinchi unvoniga sazovor bo‘ldi.
Bu natijalar yosh futbolchining kelajakdagi muvaffaqiyatlari uchun katta umidlar uyg‘otmoqda. Xavi Ernandesning fikricha, Lamin Yamal jahon chempionatida o‘zini yana bir bor namoyon etishi mumkin.

Xavi: Ямаль на чемпионате мира лучший бомбардир
Бывший футболист и тренер «Барселоны» Хави Эрнандес предположил, кто станет лучшим бомбардиром предстоящего чемпионата мира. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он считает, что лучшим бомбардиром станет 18-летний испанский вингер Ламин Ямал. По словам Хави, вероятно, именно Ямал станет и лучшим игроком чемпионата мира.
Ламин Ямал дебютировал в «Барселоне» под руководством именно Хави. Тогда ему было всего 15 лет.
В 2024 году этот молодой футболист помог сборной Испании выиграть Евро-2024. Также он был признан лучшим ассистентом турнира и получил звание лучшего молодого игрока.
Эти достижения вселяют большие надежды на будущие успехи молодого футболиста. По мнению Хави Эрнандеса, Ламин Ямал может вновь проявить себя на чемпионате мира.