Spartak futbolchisi Jiku Jahon chempionatida
Moskva “Spartak” jamoasi o‘zining ijtimoiy tarmoqlari orqali himoyachi Aleksandr Djikuni 2026 yilgi jahon chempionatiga chiqishi bilan tabrikladi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Futbolchi o‘ynayotgan Ghana terma jamoasi jahon chempionatining final bosqichiga yo‘l oldi. “Aleksandr Djiku jahon chempionatida!
Himoyachimiz Ghana terma jamoasi bilan birga 2026 yilgi jahon chempionatiga yo‘llanma oldi. Yozda kim uchun muxlislik qilishimiz aniq”, deb yozilgan “qizil-oq” jamoaning rasmiy sahifasida.
Eslatib o‘tamiz, navbatdagi jahon chempionati 2026 yil yozda Shimoliy Amerikada bo‘lib o‘tadi. Hozirgi jahon chempioni Argentina terma jamoasi hisoblanadi.

Футболист Спартака Жику на чемпионате мира
Московский клуб «Спартак» поздравил защитника Александра Джику с выходом на чемпионат мира 2026 года через свои социальные сети. Об этом сообщил Euro-football.ru.
Сборная Ганы, за которую играет футболист, прошла в финальную стадию чемпионата мира. «Александр Джику на чемпионате мира!
Наш защитник вместе со сборной Ганы получил путёвку на чемпионат мира 2026 года. Летом будет ясно, за кого болеть», — говорится на официальной странице «красно-белых».
Напомним, следующий чемпионат мира пройдет летом 2026 года в Северной Америке. Действующим чемпионом мира является сборная Аргентины.