Batrakov yozda Yevropaga o‘tkaziladi
Futbol agenti Paulo Barbosa Rossiya terma jamoasi va Moskva “Spartak” jamoasi yarim himoyachisi Aleksey Batrakovning Yevropa chempionatiga potensial transferi haqida fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, Batrakov buni kutmoqda va Yevropaga ketishga tayyorlanmoqda. Agentning aytishicha, yozda bu transfer amalga oshishi mumkin va “Lokomotiv” klubi ham bunga tayyor turibdi.
Joriy mavsumda Rossiya Premer-ligasida 20 yoshli futbolchi 11 ta o‘yinda maydonga tushdi. U o‘z hisobiga to‘qqizta gol yozdirib qo‘ydi va uchta golli uzatma amalga oshirdi.
Uning transfer qiymati 23 million yevroga baholanmoqda. Ushbu ko‘rsatkichlar yosh futbolchining kelajakda jahon futbolida o‘z o‘rnini topishiga ishonch bildiradi.
Shuningdek, agentning fikricha, bu transfer Rossiya futboli uchun ham muhim voqea bo‘ladi. Futbol ishqibozlari va mutaxassislar Batrakovning Yevropaga ko‘chishi haqida ijobiy fikrda.

Батраков летом переводится в Европу
Футбольный агент Пауло Барбоза высказался о потенциальном трансфере полузащитника сборной России и московского «Спартака» Алексея Батракова в европейский чемпионат. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, Батраков этого ожидает и готовится к переезду в Европу. По словам агента, этот трансфер может состояться летом, и клуб «Локомотив» также готов к этому.
В текущем сезоне в Российской Премьер-лиге 20-летний футболист провел 11 матчей. Он забил девять голов и сделал три голевые передачи.
Стоимость его трансфера оценивается в 23 миллиона евро. Эти показатели свидетельствуют о том, что молодой футболист уверенно занимает свое место в мировом футболе в будущем.
Кроме того, по мнению агента, этот трансфер станет важным событием для российского футбола. Болельщики и специалисты положительно оценивают переход Батракова в Европу.