Glebov Rossiya va Eron o‘rtasidagi o‘yinni tahlil qildi
Rossiya milliy terma jamoasi yarim himoyachisi Danil Glebov yaqinda o‘tgan BetBoom do‘stlik o‘yiniga oid fikrlarini bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
U o‘z bayonotida shunday dedi: “Bu do‘stlik uchrashuvi edi. Oldin ham Jahon chempionatida ishtirok etgan jamoalar bilan o‘ynaganmiz, masalan, serblar, Kamerun va Nigeriya terma jamoalari.
Eron esa kuchli jamoalardan biri hisoblanadi. Rasmiy o‘yinda vaziyat butunlay boshqacha bo‘lardi”.
Glebovning so‘zlariga ko‘ra, ushbu o‘yin “Match TV” telekanalida efirga uzatildi. Eslatib o‘tamiz, do‘stlik uchrashuvi Volgograd stadionida bo‘lib o‘tdi va unda Rossiya terma jamoasi 2:1 hisobida g‘alaba qozondi.
Keyingi o‘yin Valeriy Karpin boshchiligidagi jamoa uchun muhim bo‘lib, ular 14 oktabr kuni Moskva shahrida Boliviya terma jamoasiga qarshi maydonga chiqadi. Bu uchrashuv tayyorgarlik jarayonida jamoaning holatini yanada yaxshilashga xizmat qiladi.

Глебов проанализировал игру между Россией и Ираном
Полузащитник сборной России Данил Глебов поделился своими впечатлениями о недавнем товарищеском матче BetBoom. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В своем заявлении он сказал: «Это была товарищеская встреча. Ранее мы играли с командами, участвовавшими в чемпионате мира, например, с сербами, Камеруном и сборной Нигерии.
Иран же считается одной из сильных команд. В официальном матче ситуация была бы совершенно другой».
По словам Глебова, этот матч транслировался на телеканале «Матч ТВ». Напомним, что товарищеский матч прошел на стадионе в Волгограде, где сборная России одержала победу со счетом 2:1.
Следующий матч будет важен для команды под руководством Валерия Карпина, которая 14 октября выйдет на поле в Москве против сборной Боливии. Эта встреча поможет улучшить состояние команды в процессе подготовки.