Depay: Jahon chempionatida muvaffaqiyatga intilaman
U jamoaning saralash bosqichidan muvaffaqiyatli o‘tishi uchun to‘liq e’tibor qaratish zarurligini ta’kidladi. Depay o‘z so‘zlarida terma jamoaga foyda keltirishni istashini va kelayotgan jahon chempionatida yaxshi natija ko‘rsatishga intilishini ma’lum qildi.
Hozirgi vaqtda Niderlandiya terma jamoasi saralash guruhida oltita o‘yindan so‘ng 16 ochko to‘plab, birinchi o‘rinda bormoqda. 2026 yilgi jahon chempionati yoz oylarida bo‘lib o‘tadi va uning mezbonlari Shimoliy Amerika davlatlari – Amerika Qo‘shma Shtatlari, Kanada hamda Meksika bo‘ladi.
Ushbu nufuzli musobaqada ishtirok etish barcha jamoalar uchun katta sharafdir. Terma jamoalar o‘z kuchlarini namoyish etish uchun eng yaxshi imkoniyatga ega bo‘ladi.
Saralash bosqichidagi har bir o‘yin jamoaning keyingi bosqichga chiqish imkoniyatini belgilaydi. Shu sababli, terma jamoa a’zolari har bir o‘yinga jiddiy tayyorgarlik ko‘rmoqda va muvaffaqiyatga erishishga intilmoqda.

Депай: Стремлюсь к успеху на чемпионате мира
Нападающий национальной сборной Нидерландов Мемфис Депай высказался о результатах отборочного этапа чемпионата мира 2026 года. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он подчеркнул необходимость полного сосредоточения для успешного прохождения командой отборочного этапа. Депай заявил, что хочет приносить пользу сборной и стремится показать хороший результат на предстоящем чемпионате мира.
В настоящее время сборная Нидерландов занимает первое место в отборочной группе, набрав 16 очков после шести матчей. Чемпионат мира 2026 года пройдет летом, а его хозяевами станут страны Северной Америки — Соединённые Штаты Америки, Канада и Мексика.
Участие в этом престижном турнире является большой честью для всех команд. Сборные получают лучшую возможность продемонстрировать свои силы.
Каждый матч отборочного этапа определяет шансы команды выйти в следующий раунд. Поэтому члены сборной серьезно готовятся к каждой игре и стремятся к успеху.