Sankt-Peterburgning "Zenit" jamoasining hujumchi yarim himoyachisi Pedro Saudiya Arabistoni chempionatiga o‘tishi mumkin. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
ESPN jurnalistlarining xabariga ko‘ra, 19 yoshli qanot himoyachisini o‘z safiga qo‘shishni istayotgan klub "Al-Ahli" hisoblanadi. Klub rahbariyati "Zenit" bilan muzokaralar olib bormoqda.
Braziliyalik futbolchining transferi uchun taxminan 55 million yevro taklif qilinishi kutilmoqda. Pedro 2024 yil boshida Sankt-Peterburg jamoasiga qo‘shilgan.
Uning bozor qiymati hozirda 12 million yevroga baholanmoqda. Futbolchi bilan tuzilgan amaldagi shartnoma 2028 yil oxirigacha amal qiladi.
Ushbu ma’lumotlar futbolchining kelajagi haqida aniq tasavvur beradi va klubning transfer siyosatini ko‘rsatadi. Pedro "Zenit" uchun muhim o‘yinchi hisoblanadi, biroq yangi taklif uning faoliyatini boshqa mamlakatda davom ettirishiga sabab bo‘lishi mumkin.

Педро может быть продан в "Зенит" за 55 миллионов евро
Полузащитник нападающего петербургского «Зенита» Педро может перейти в чемпионат Саудовской Аравии. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По информации журналистов ESPN, клуб, желающий заполучить 19-летнего флангового защитника, — «Аль-Ахли». Руководство клуба ведет переговоры с «Зенитом».
Ожидается, что за трансфер бразильского футболиста будет предложено около 55 миллионов евро. Педро присоединился к петербургской команде в начале 2024 года.
В настоящее время его рыночная стоимость оценивается в 12 миллионов евро. Действующий контракт с футболистом действует до конца 2028 года.
Эти данные дают четкое представление о будущем игрока и отражают трансферную политику клуба. Педро является важным игроком для «Зенита», однако новое предложение может стать причиной продолжения его карьеры в другой стране.