Maykl Kerrik «Glazgo Reynjers» murabbiyi bo‘lishi mumkin
Sobiq «Manchester United» jamoasining yarim himoyachisi, hozirda esa futbol murabbiyi bo‘lgan Maykl Kerrik Shotlandiya chempionatida ishga taklif qilinishi mumkin. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda Daily Mail nashri xabar bermoqda. Manbaga ko‘ra, mutaxassisga taklif bilan «Glazgo Reynjers» klubi qiziqish bildirmoqda.
Oldinroq Shotlandiya jamoasi «Liverpul»ning afsonaviy futbolchisi Stiven Gerrardni bosh murabbiy lavozimiga chaqirishni rejalashtirgan, ammo u bu taklifni rad etgan. Kerrikning so‘nggi ishlagan jamoasi «Middlsbro» bo‘lib, u o‘tgan mavsum yakunida jamoani tark etgan.
Hozirda «Reynjers» Shotlandiya chempionatida faqat sakkizinchi o‘rinda bormoqda. Shu sababli jamoa murabbiy o‘zgarishiga ehtiyoj sezmoqda.
Maykl Kerrikning tajribasi va bilimlari klub uchun foydali bo‘lishi mumkin. Shotlandiya futbolida yangi mavsum boshlanishi bilan jamoalar o‘z o‘yinini yaxshilashga harakat qilmoqda.

Майкл Керрик может стать тренером «Глазго Рейнджерс»
Бывший полузащитник «Манчестер Юнайтед», а ныне футбольный тренер Майкл Керрик может быть приглашён на работу в чемпионат Шотландии. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщает издание Daily Mail. По информации источника, специалистом заинтересовался клуб «Глазго Рейнджерс».
Ранее шотландская команда планировала пригласить на пост главного тренера легендарного футболиста «Ливерпуля» Стивена Джеррарда, но он отклонил это предложение. Последним клубом Керрика была «Мидлсбро», который он покинул по окончании прошлого сезона.
В настоящее время «Рейнджерс» занимает лишь восьмое место в чемпионате Шотландии. По этой причине команда испытывает необходимость в смене тренера.
Опыт и знания Майкла Керрика могут быть полезны клубу. С началом нового сезона в шотландском футболе команды стремятся улучшить свою игру.