Arshavin Glushenkovni taqqoslashga ehtiyotkorlik bilan javob berdi
Sobiq Sankt-Peterburg “Zenit” jamoasi hujumchisi Andrey Arshavin “ko‘k-oq-moviy” jamoasining hujumchi yarmarkazi Maksim Glushenkov bilan taqqoslashlar haqida fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
U ikki futbolchi iste’dodini solishtirish oson emasligini ta’kidladi. Arshavinning so‘zlariga ko‘ra, bunday taqqoslashlarni amalga oshirish uchun avvalo har bir futbolchi o‘z faoliyatini yakunlashini kutish kerak.
U “Men kim ko‘proq iste’dodliman deb aytmayman”, deb ma’lum qildi. Hozirgi mavsumda 26 yoshli Glushenkov Rossiya Premer-ligasida to‘qqizta o‘yin o‘tkazib, oltita gol urdi va ikki golga uzatma berdi.
Uning bozor qiymati 12 million yevroga baholanmoqda. Shuningdek, futbolchining amaldagi shartnomasi 2028 yil iyun oyining oxirigacha mo‘ljallangan.
Bu ma’lumotlar “Match TV” telekanali tomonidan taqdim etilgan. Umuman olganda, Glushenkov jamoa uchun muhim o‘yinchi hisoblanadi va kelajakda yanada katta yutuqlarga erishishi kutilmoqda.

Аршавин осторожно ответил на сравнение с Глушенковым
Бывший нападающий санкт-петербургского «Зенита» Андрей Аршавин высказался о сравнениях с нападающим полузащитником «сине-бело-голубых» Максимом Глушенковым. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он подчеркнул, что сравнивать таланты двух футболистов непросто. По словам Аршавина, для таких сравнений прежде всего нужно дождаться окончания карьеры каждого футболиста.
Он заявил: «Я не говорю, кто из нас более талантлив». В нынешнем сезоне 26-летний Глушенков провёл девять матчей в Российской Премьер-лиге, забил шесть голов и отдал две голевые передачи.
Его рыночная стоимость оценивается в 12 миллионов евро. Также действующий контракт футболиста рассчитан до конца июня 2028 года.
Эти данные предоставлены телеканалом «Матч ТВ». В целом, Глушенков считается важным игроком команды и ожидается, что в будущем он достигнет ещё больших успехов.