Onopko: Melyohinning jarohati jiddiy tashvish uyg‘otdi
Rossiya terma jamoasi bosh murabbiyi Viktor Onopko o‘z jamoasining Eron bilan o‘tkazgan o‘yindagi Viktor Melyohinning jarohatlanishi holati jiddiy xavotir uyg‘otganini ma’lum qildi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuv Volgograd shahrida bo‘lib o‘tdi va Rossiya jamoasi 2:1 hisobida g‘alaba qozondi. O‘yinning oxirida terma jamoa himoyachisi Eron terma jamoasi kapitanining to‘g‘ridan-to‘g‘ri oyog‘i bilan zarba oldi.
Bu harakat uchun kapitan sariq kartochka bilan jazolandi. Onopko ta’kidlashicha, Melyohin soxta jarohat ko‘rsatmaydigan, o‘yinda aldovga yo‘l qo‘ymaydigan futbolchi hisoblanadi, shuning uchun uning holati murabbiylar jamoasida haqiqiy tashvishga sabab bo‘ldi.
Onopko so‘zlariga ko‘ra, jarohat olgan paytda shifokorlar maydonga yugurib chiqdi va u futbolchining hushidan ketganini o‘yladi. Omadga qarshi, barcha narsa yaxshi yakunlandi, faqat quloqda jarohat bor.
Keyingi o‘yinda Rossiya terma jamoasi Boliviya bilan maydonga tushadi. Uchrashuv 14 oktabr kuni bo‘lib o‘tadi.

Онопко: Травма Мелёхина вызвала серьёзное беспокойство
Главный тренер сборной России Виктор Онопко сообщил, что травма Виктора Мелёхина в матче с Ираном вызвала серьёзное беспокойство у его команды. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Матч прошёл в Волгограде, и сборная России одержала победу со счётом 2:1. В конце игры защитник сборной получил прямой удар ногой от капитана сборной Ирана.
За этот поступок капитан был наказан жёлтой карточкой. По словам Онопко, Мелёхин — футболист, который не симулирует травмы и не допускает обманов в игре, поэтому его состояние вызвало настоящую тревогу у тренерского штаба.
По словам Онопко, когда произошла травма, врачи выбежали на поле и подумали, что футболист потерял сознание. К счастью, всё закончилось хорошо, осталась только травма уха.