Guberniev: Rossiya do‘stona o‘yinlarda imkoniyat qidirmoqda
Sport sharhlovchisi Dmitriy Guberniev Rossiya milliy terma jamoasining do‘stona o‘yinlari haqida fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
U o‘z so‘zlarida jamoa imkoniyat bor joyda o‘ynashini ta’kidladi va kelgan tomoshabinlarga minnatdorlik bildirdi. Sharhlovchi ta’kidlashicha, muxlislar uchun quvonch va baxt ulashish muhimdir.
Bunday o‘yinlar noyobdir, chunki boshqa joylarda ular o‘tkazilmaydi. U "suvsiz joyda qisqichbaqa ham baliqdir" degan maqolni misol keltirdi.
O‘tgan hafta Rossiya terma jamoasi Eron milliy jamoasini 2:1 hisobida mag‘lub etdi. Keyingi do‘stona o‘yin 14 oktyabr, seshanba kuni Moskva stadionida Boliviya terma jamoasi bilan bo‘lib o‘tadi.
Shuni eslatib o‘tish kerakki, 2022 yil fevral oyidan boshlab Rossiyaga nisbatan xalqaro taqiq joriy etilgan. Ushbu cheklovlarga qaramay, terma jamoa imkon qadar faoliyatini davom ettirishga harakat qilmoqda.
Sport sohasida do‘stona o‘yinlar muxlislar uchun muhim ahamiyatga ega bo‘lib, jamoani qo‘llab-quvvatlash imkonini beradi.

Губерниев: Россия ищет возможности в товарищеских матчах
Спортивный комментатор Дмитрий Губерниев высказался о товарищеских матчах сборной России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что команда играет там, где есть возможность, и выразил благодарность пришедшим зрителям. По словам комментатора, важно приносить радость и счастье болельщикам.
Такие игры уникальны, так как в других местах они не проводятся. Он привёл пословицу «в воде без рыбы и рак — рыба» в пример.
На прошлой неделе сборная России обыграла национальную команду Ирана со счётом 2:1. Следующий товарищеский матч состоится 14 октября, во вторник, на московском стадионе против сборной Боливии.
Стоит напомнить, что с февраля 2022 года против России введены международные санкции. Несмотря на эти ограничения, сборная старается продолжать свою деятельность максимально активно.