Glushenkov: Karpin jamoa bilan bir fikrda
Zenit jamoasining hujumchisi Maksim Glushenkov Rossiya terma jamoasi bosh murabbiyi Valeriy Karpinni qanday shaxs deb hisoblashi haqida fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
U Karpinni qat’iy ota yoki yaqin do‘st sifatida ko‘radi degan savolga javoban, ikkinchi variantni tanladi. Glushenkovning so‘zlariga ko‘ra, murabbiy barcha bilan bir xil darajada muloqotda bo‘ladi, u ham kulgili, ham qat’iy, hamma narsani o‘rtacha darajada qiladi.
Shuningdek, futbolchi Karpinning rahbarligida terma jamoada juda yaxshi, ammo ishchan muhit hukm surayotganini ta’kidladi. 26 yoshli Maksim Glushenkov terma jamoa safida olti o‘yinda maydonga tushib, uchta gol urishga muvaffaq bo‘lgan.
14 oktabr kuni Rossiya terma jamoasi Boliviya jamoasiga qarshi BetBoom o‘yinini o‘tkazadi. O‘yinning boshlanish vaqti Moskva vaqti bilan soat 20:00 da belgilangan.
Ushbu uchrashuv muxlislar tomonidan katta qiziqish bilan kutib olinmoqda. Terma jamoaning keyingi o‘yinlari ham katta e’tibor bilan kuzatiladi.

Глушенков: Карпин согласен с командой
Нападающий команды «Зенит» Максим Глушенков высказался о том, каким человеком он считает главного тренера сборной России Валерия Карпина. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В ответ на вопрос, считает ли он Карпина строгим отцом или близким другом, он выбрал второй вариант. По словам Глушенкова, тренер общается со всеми на равных, он и веселый, и строгий, всё делает в меру.
Также футболист отметил, что под руководством Карпина в сборной царит очень хорошая, но деловая атмосфера. 26-летний Максим Глушенков провел за сборную шесть матчей и сумел забить три гола.
14 октября сборная России проведет матч BetBoom против команды Боливии. Начало игры запланировано на 20:00 по московскому времени.
Эта встреча с большим интересом ожидается болельщиками. Следующие игры сборной также будут внимательно отслеживаться.