Kanchelskis: "Spartak" rossiyalik murabbiylarni istamaydi
Oldinroq matbuotda “qizil-oq” jamoasi Dejan Stankovich o‘rniga yangi murabbiy izlayotgani haqida ma’lumotlar tarqalgan edi. Kanchelskisning ta’kidlashicha, Talalaev ilgari “Spartak”da ishlagan bo‘lsa-da, jamoa rahbariyati Rossiyalik murabbiylarni taklif qilishni istamayapti.
Bu qaror Yuran, Chernyshov, Karpin va Cherchesov kabi mutaxassislarning faoliyatidan keyin qabul qilingan. Rahbariyat xorijlik mutaxassislarga ustunlik berishga qaror qilgan.
Shu bilan birga, Kanchelskis “Spartak” rahbarlari xorijiy murabbiy jamoaning natijalarini tezda yaxshilaydi, degan fikrda noto‘g‘ri hisoblaydi. Hozirda “Spartak” Rossiya chempionatining turnir jadvalida 11 turdan so‘ng 18 ochko bilan oltinchi o‘rinda bormoqda.
Joriy peshqadam CSKA esa ulardan olti ochko ko‘proq jamg‘argan. Kanchelskisning fikricha, jamoa muvaffaqiyatga erishish uchun murabbiy tanlashda ehtiyotkorlik bilan yondashishi zarur.
Rahbariyatning qarorlari va murabbiy tanlovi jamoaning kelajakdagi natijalariga bevosita ta’sir ko‘rsatadi. Shuning uchun har qanday o‘zgarishlar puxta o‘ylab qabul qilinishi lozim.

Канчельскис: "Спартак" не хочет российских тренеров
В последние годы известный футболист Андрей Канчельскис высказал своё мнение о поисках нового главного тренера команды «Спартак». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Ранее в прессе появлялась информация о том, что команда «красно-белых» ищет нового тренера на замену Деяну Станковичу. По словам Канчельскиса, хотя Талалаев ранее работал в «Спартаке», руководство команды не хочет приглашать российских тренеров.
Это решение было принято после работы таких специалистов, как Юран, Чернышов, Карпин и Черчесов. Руководство решило отдать предпочтение иностранным специалистам.
Вместе с тем, Канчельскис считает ошибочным мнение руководителей «Спартака», что иностранный тренер быстро улучшит результаты команды. В настоящее время «Спартак» занимает шестое место в турнирной таблице чемпионата России после 11 туров, набрав 18 очков.
Лидирующий ЦСКА опережает их на шесть очков. По мнению Канчельскиса, команда должна подходить к выбору тренера с осторожностью, чтобы добиться успеха.
Решения руководства и выбор тренера напрямую влияют на будущие результаты команды. Поэтому любые изменения должны приниматься тщательно обдуманными.