Barcelona klubi prezidenti Joan Laporta diniy e’tiqodi haqida fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
U o‘zini amaliy katolik deb hisoblamasligini aytdi. Laportaga ko‘ra, u Xudoga ishonadi, lekin diniy marosimlarga muntazam qatnashmaydi.
Uning fikricha, jannat – bu joy bo‘lib, unda har besh daqiqada Barcelona jamoasi Real Madridga gol uradi. Agar Xudo mavjud bo‘lsa, u Barcelona muxlisi hisoblanadi, dedi Laporta 3CAT telekanalida.
Tez orada Ispaniya chempionati doirasida Real Madrid va Barcelona jamoalari o‘rtasida uchrashuv bo‘lib o‘tadi. Mashhur El Klassiko o‘yini 26 oktabr, yakshanba kuni bo‘lib o‘tadi.
La Liga birinchi davrasida jamoalar Madriddagi maydonda bellashishadi. Hozirgi vaqtda Barcelona sakkiz turdan so‘ng La Liga turnir jadvalida ikkinchi o‘rinda turibdi.
Real Madrid esa 21 ochko bilan jadvalda birinchi o‘rinni egallagan, ya’ni ular Barcelona jamoasidan ikki ochko ko‘proq jamg‘argan.

Лапорта: В раю Барселона быстро забьет Реалу
Президент клуба Барселона Хоан Лапорта высказался о своей религиозной вере. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он заявил, что не считает себя практикующим католиком. По словам Лапорты, он верит в Бога, но не посещает религиозные обряды регулярно.
По его мнению, рай — это место, где каждые пять минут команда Барселона забивает гол Реалу Мадриду. Если Бог существует, то он является болельщиком Барселоны, — сказал Лапорта в эфире телеканала 3CAT.
В ближайшее время в рамках чемпионата Испании состоится матч между командами Реал Мадрид и Барселона. Знаменитая игра Эль Класико пройдет в воскресенье, 26 октября.
В первом круге Ла Лиги команды встретятся на поле в Мадриде. В настоящее время Барселона занимает второе место в турнирной таблице Ла Лиги после восьми туров.
Реал Мадрид же с 21 очком занимает первое место в таблице, то есть они набрали на два очка больше, чем команда Барселоны.