O‘zbekiston terma jamoasi Kannavaro rahbarligida mag‘lubiyatga uchradi
2023 yil 13 oktabr kuni O‘zbekiston va Urugvay terma jamoalari o‘rtasida do‘stlik uchrashuvi bo‘lib o‘tdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu o‘yinda O‘zbekiston terma jamoasi bosh murabbiyi Fabio Kannavaro boshchiligidagi jamoa 1:2 hisobida mag‘lub bo‘ldi. O‘zbekiston terma jamoasining yagona golini 82-daqiqada Ruslanbek Djiyanov kiritdi.
Shu vaqtda jamoa allaqachon 0:2 hisobida ortda edi. Bu mag‘lubiyat Kannavaroning O‘zbekiston terma jamoasidagi birinchi yutqazishi bo‘ldi.
Oldingi o‘yinda O‘zbekiston terma jamoasi Kuvaytni 2:0 hisobida mag‘lub etgandi. Eslatib o‘tamiz, 52 yoshli italiyalik murabbiy 6 oktabr kuni O‘zbekiston terma jamoasiga rahbarlikni qabul qilgan.
Kelasi yili yozda O‘zbekiston terma jamoasi AQSh, Meksika va Kanadada bo‘lib o‘tadigan jahon chempionatida ishtirok etadi. Uchrashuvda Urugvay terma jamoasi 51-daqiqada Torres Fakundo va 60-daqiqada Sanabriya Xuan gollari bilan hisobni 2:0 ga olib chiqdi.
O‘zbekiston terma jamoasidan esa 82-daqiqada Djiyanov gol urdi. O‘yinda maydonda Abduvohid Nematov, Muhammadkodir Hamraliev, Xojiakbar Alijanov, Rustam Ashurmatov, Sherzod Nasrullaev, Akmal Mozgovoy, Umar Eshmurodov, Eldor Shomurodov, Azizjon Ganiev, Otabek Shukurov va Shahboz Erkinov harakat qildi.
Zaxirada esa Azizbek Turgunbaev, Abdurauf Buriev, Igor Sergeyev, Vladimir Nazarov, Jahongir Urazov, Oston Urunov, Botirali Ergashev, Ruslanbek Djiyanov, Alibek Davronov, Dilshod Saitov, Husain Norchaev va Jamshid Iskanderov bo‘ldi. Urugvay tarkibida esa Israil Franko, Santyago Bueno, Nikolas Marichal, Marselo Sarachchi, Xose Luis Rodriges, Emiliano Martinez, Kevin Amaro, Xuan Sanabriya, Fakundo Torres, Rodrigo Salasar va Federico Vinyas maydonga tushdi.
Uchrashuv zaxirasida Nikolas Fonseka, Lutsiano Rodriges, Santyago Mourinyo, Kristofer Fyermarin, Pablo Alkoba, Nikolas Azambuja, Brayan Barbosa, Xulio Dager, Federico Martinez, Pedro Kosta, Ignasio Lakintana va Lutsiano Gonsales bo‘ldi. Ushbu o‘yin O‘zbekiston terma jamoasi uchun yangi murabbiy ostida o‘tkazilgan birinchi sinov bo‘ldi.
Jamoa keyingi o‘yinlarga tayyorgarlikni davom ettirmoqda va jahon chempionatida yaxshi natijalar ko‘rsatishga intilmoqda.

Сборная Узбекистана потерпела поражение под руководством Каннаваро
13 октября 2023 года состоялся товарищеский матч между сборными Узбекистана и Уругвая. Об этом сообщил Euro-football.ru.
В этой игре команда под руководством главного тренера сборной Узбекистана Фабио Каннаваро проиграла со счётом 1:2. Единственный гол сборной Узбекистана на 82-й минуте забил Русланбек Джиянов.
К этому времени команда уже уступала со счётом 0:2. Это поражение стало первым для Каннаваро в сборной Узбекистана.
В предыдущем матче сборная Узбекистана победила Кувейт со счётом 2:0. Напомним, что 52-летний итальянский тренер принял руководство сборной Узбекистана 6 октября.
Следующим летом сборная Узбекистана примет участие в чемпионате мира, который пройдёт в США, Мексике и Канаде. В матче сборная Уругвая вышла вперёд благодаря голам Торреса Факундо на 51-й минуте и Санабрии Хуана на 60-й минуте, доведя счёт до 2:0.
У сборной Узбекистана гол забил Джиянов на 82-й минуте. На поле в игре вышли Абдувахид Нематов, Мухаммадкодир Хамралиев, Ходжиякбар Алиянов, Рустам Ашурматов, Шерзод Насруллаев, Акмал Мозговой, Умар Эшмурадов, Элдор Шомуродов, Азизжон Ганиев, Отабек Шукуров и Шахбоз Эркинов.
В запасе находились Азизбек Тургунбаев, Абдурауф Буриев, Игорь Сергеев, Владимир Назаров, Джахонгир Уразов, Остон Урунов, Ботирали Ергашев, Русланбек Джиянов, Алибек Давронов, Дильшод Саитов, Хусайн Норчаев и Джамшид Искандеров. В составе Уругвая на поле вышли Исраэль Франко, Сантьяго Буэно, Николас Маричал, Марсело Сараччи, Хосе Луис Родригес, Эмилиано Мартинес, Кевин Амаро, Хуан Санабрия, Факундо Торрес, Родриго Саласар и Федерико Виньяс.
В запасе у Уругвая были Николас Фонсека, Луциано Родригес, Сантьяго Моуриньо, Кристофер Фьермарин, Пабло Алькоба, Николас Азамбуя, Брайан Барбоса, Хулио Дагер, Федерико Мартинес, Педро Коста, Игнасио Лакинтана и Луциано Гонсалес. Эта игра стала первым испытанием для сборной Узбекистана под руководством нового тренера.
Команда продолжает подготовку к следующим матчам и стремится показать хорошие результаты на чемпионате мира.