Ignatyev Rossiyani Boliviya o‘yini uchun ogohlantirdi
Boris Ignatyev, Rossiya terma jamoasining sobiq murabbiyi, milliy jamoaning yaqinlashib kelayotgan o‘yini haqida fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Seshanba kuni Rossiya terma jamoasi o‘z maydonida BetBoom do‘stlik uchrashuvida Boliviya jamoasi bilan bellashadi. Ignatyev Rossiya terma jamoasini Boliviya jamoasining Eron jamoasiga nisbatan jiddiyroq raqib ekanligi haqida ogohlantirdi va shu sababli jamoaning ruhiy tayyorgarligi ham shunga mos bo‘lishi kerakligini ta’kidladi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, Boliviya jamoasi zamonaviyroq va kuchliroq hisoblanadi. Janubiy Amerikada futbol Osiyoga qaraganda malakaliroq o‘ynaladi.
Shuning uchun bu o‘yin terma jamoamiz uchun munosib raqibga qarshi bo‘ladi. O‘yinchilarimizning motivatsiyasi boshqacha bo‘lishi zarur, dedi Ignatyev «Match TV»ga bergan intervyusida.
Eslatib o‘tamiz, juma kuni Rossiya terma jamoasi Volgogradda Eron jamoasini 2:1 hisobida mag‘lub etdi. BetBoom do‘stlik uchrashuvi Rossiya va Boliviya jamoalari o‘rtasida Moskva shahridagi VTB Arena stadionida bo‘lib o‘tadi.
O‘yinning matnli translyatsiyasini LiveResult saytida kuzatishingiz mumkin. O‘yin 14 oktabr kuni soat 20:00 da boshlanadi.

Игнатьев предупредил Россию о матче с Боливией
Борис Игнатьев, бывший тренер сборной России, высказался о предстоящем матче национальной команды. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Во вторник сборная России на своем поле в товарищеском матче BetBoom встретится с командой Боливии. Игнатьев предупредил, что сборная Боливии является более серьезным соперником по сравнению с командой Ирана, и поэтому психологическая подготовка команды должна соответствовать этому.
По его словам, команда Боливии более современная и сильная. В Южной Америке футбол играется более квалифицированно, чем в Азии.
Поэтому этот матч станет достойным испытанием для нашей сборной. Мотивация наших игроков должна быть иной, — сказал Игнатьев в интервью «Матч ТВ».
Напомним, в пятницу сборная России в Волгограде обыграла команду Ирана со счетом 2:1. Товарищеский матч BetBoom между сборными России и Боливии пройдет на стадионе ВТБ Арена в Москве.
Текстовую трансляцию матча можно будет наблюдать на сайте LiveResult. Игра начнется 14 октября в 20:00.