Gazinskiy Spertsyanni odobli yigit deb qo‘llab-quvvatladi
Sobiq «Krasnodar» jamoasi yarim himoyachisi Yuri Gazinskiy «Bykov» jamoasi kapitanlari Eduard Spertsyan va «Akhmat» jamoasi o‘yinchisi Usman Ndong o‘rtasidagi mojaro haqida fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
U 11-tur doirasida bo‘lib o‘tgan o‘yinda Ndong Spertsyanga zarba berganini eslatib o‘tdi. O‘yindan so‘ng esa u armanistonlik futbolchini irqchilikda aybladi.
Gazinskiy shunday dedi: «Men ishonamanki, Spertsyan bunday gapni aytmagan. U odobli va hurmatli inson, kattalarni qadrlaydi hamda odatda juda tushunarlidir.
Men uni bu vaziyatda qo‘llab-quvvatlamoqchiman». Yaqin vaqt ichida nazorat va intizom qo‘mitasining yig‘ilishi bo‘lib o‘tadi va unda Spertsyan hamda Ndong o‘rtasidagi mojaro batafsil ko‘rib chiqiladi.
Ushbu yig‘ilish natijalari asosida tegishli qaror qabul qilinadi. Futbolchilar o‘rtasidagi nizolarni hal etishda adolat va qonuniylik tamoyillari ustuvor hisoblanadi.

Газинский поддержал Сперцян как порядочного парня
Бывший полузащитник команды «Краснодар» Юрий Газинский высказался о конфликте между капитанами команды «Быков» Эдуардом Сперцяном и игроком команды «Ахмат» Усманом Ндонгом. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он напомнил, что в матче 11-го тура Ндонг нанес удар Сперцяна. После игры он обвинил армянского футболиста в расизме.
Газинский сказал: «Я верю, что Сперцян не говорил таких слов. Он порядочный и уважаемый человек, ценит старших и обычно очень понимающий.
Я хочу поддержать его в этой ситуации». В ближайшее время состоится заседание комитета по контролю и дисциплине, на котором будет подробно рассмотрен конфликт между Сперцяном и Ндонгом.
По результатам этого заседания будет принято соответствующее решение. При разрешении споров между футболистами приоритетными считаются принципы справедливости и законности.