Sobiq “Spartak” jamoasining darvozaboni Anzor Kavazashvili fikricha, Rossiya milliy terma jamoasining bosh murabbiyi Valeriy Karpin o‘z jamoasiga Mikhail Galaktionovni taklif qilishi kerak edi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Kavazashvili so‘nggi paytlarda milliy terma jamoada faqat bir necha yosh iste’dodlar paydo bo‘lganini ta’kidladi. Uning fikricha, yanada ko‘proq istiqbolli futbolchilarni topish mumkin edi.
U aytishicha, Karpin murabbiylar shtabiga Galaktionovni qo‘shishi lozim edi, chunki u yoshlar terma jamoasini boshqargan davridan boshlab ko‘plab iste’dodli o‘yinchilarni tarbiyalagan. Kavazashvili ta’kidlaganidek, Galaktionov boshchiligidagi jamoa xalqaro musobaqalarda g‘alabalar qozongan.
Valeriy Karpin 2021 yildan buyon Rossiya milliy terma jamoasini boshqarib kelmoqda. Uning rahbarligida jamoa 21 ta o‘yinda mag‘lubiyatsiz seriyani davom ettirmoqda.
Bu natijalar Karpinning murabbiylik faoliyatidagi muvaffaqiyatlarini ko‘rsatadi va terma jamoaning kelajagi uchun umidlarni oshiradi.

Кавазашвили: Карпин должен вызвать Галактионова в сборную
По мнению бывшего вратаря команды «Спартак» Анзора Кавазашвили, главный тренер сборной России Валерий Карпин должен был пригласить Михаила Галактионова в свою команду. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Кавазашвили отметил, что в последнее время в национальной сборной появилось всего несколько молодых талантов. По его мнению, можно было найти гораздо больше перспективных футболистов.
Он заявил, что Карпину следовало включить Галактионова в тренерский штаб, так как с тех пор, как тот возглавлял молодежную сборную, он воспитала множество талантливых игроков. Как подчеркнул Кавазашвили, команда под руководством Галактионова добивалась побед на международных соревнованиях.
Валерий Карпин руководит сборной России с 2021 года. Под его руководством команда продолжает серию из 21 матча без поражений.
Эти результаты демонстрируют успехи Карпина в тренерской деятельности и вселяют надежду на будущее сборной.