Boliviya murabbiyi Rossiyaga qarshi o‘yin uchun tarkibni e’lon qildi
Oskar Vilyegas, Boliviya milliy terma jamoasi bosh murabbiyi, Rossiya terma jamoasiga qarshi bo‘lib o‘tadigan BetBoom do‘stlik o‘yini oldidan jamoa tarkibi haqida fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Mutaxassisning so‘zlariga ko‘ra, u uzoq vaqt maydonga chiqmagan futbolchilarga imkoniyat berishni rejalashtirmoqda. Bu o‘yin ular uchun kuchli va tajribali Rossiya terma jamoasiga qarshi o‘ynash uchun yaxshi imkoniyatdir.
Vilyegasning ta’kidlashicha, jamoada to‘rt nafar futbolchi maydonga tushmaydi. Shu bilan birga, ushbu o‘yinda maydonga yangi yuzlarni chiqarish imkoniyati mavjud.
Bu esa jamoa uchun yangi tajriba va o‘sish imkoniyatidir. Rossiya va Boliviya terma jamoalari o‘rtasidagi BetBoom do‘stlik o‘yini 14 oktyabr kuni Moskva vaqti bilan soat 20:00 da boshlanadi.
O‘yinni VTB Arena stadionida o‘tkaziladi. Maydon ichidagi voqealarni LiveResult portali tomonidan taqdim etiladigan matnli translyatsiya orqali kuzatish mumkin.
Shuningdek, eslatib o‘tish joizki, joriy haftaning juma kuni Rossiya terma jamoasi Eronni 2:1 hisobida mag‘lub etdi. Bu g‘alaba jamoaning keyingi o‘yinlarga bo‘lgan ishonchini oshirdi.
Oskar Vilyegas va uning jamoasi yangi o‘yinda ham kuchli raqibga qarshi o‘z imkoniyatlarini namoyish etishga tayyor.

Тренер Боливии объявил состав на матч против России
Оскар Вильегас, главный тренер национальной сборной Боливии, высказался о составе команды перед товарищеским матчем BetBoom против сборной России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам специалиста, он планирует дать шанс игрокам, которые давно не выходили на поле. Эта игра — хорошая возможность для них сыграть против сильной и опытной сборной России.
Вильегас отметил, что четыре футболиста не выйдут на поле. При этом в этом матче есть возможность выпустить новых игроков.
Это представляет собой новый опыт и возможность для роста команды. Товарищеский матч BetBoom между сборными России и Боливии начнется 14 октября в 20:00 по московскому времени.
Матч пройдет на стадионе VTB Arena. Следить за событиями на поле можно через текстовую трансляцию, предоставляемую порталом LiveResult.
Также стоит отметить, что в пятницу этой недели сборная России обыграла Иран со счетом 2:1. Эта победа повысила уверенность команды в предстоящих играх.
Оскар Вильегас и его команда готовы продемонстрировать свои возможности против сильного соперника в новом матче.