Kanchelskis: Rossiya terma jamoasida yetakchi yo‘q
Mashhur sobiq futbolchi Andrey Kanchelskis Rossiya terma jamoasi haqida fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, hozirgi vaqtda Rossiya milliy jamoasida alohida ajralib turadigan futbolchi yo‘q, chunki terma jamoa rasmiy o‘yinlarni o‘tkazmayapti. Do‘stona uchrashuvlarda o‘ynalganida, maxsus e’tibor qaratish qiyin, chunki bunday o‘yinlarda raqobat va ruh boshqacha bo‘ladi.
Oldingi saralash bosqichlarida esa ayrim futbolchilarni ajratib ko‘rsatish mumkin edi. Hozirgi vaziyatda Rossiya terma jamoasida yetakchi futbolchi yo‘qligi ta’kidlandi.
Seshanba, 14 oktabr kuni Rossiya terma jamoasi o‘z maydonida Boliviya jamoasiga qarshi BetBoom do‘stona o‘yinini o‘tkazadi. Uchrashuv Moskva vaqti bilan soat 20:00 da boshlanadi.
Maydondagi voqealarni LiveResult portali matn ko‘rinishida jonli tarzda yoritib boradi. Shuni eslatib o‘tish lozimki, Rossiya terma jamoasi so‘nggi rasmiy o‘yinini deyarli to‘rt yil oldin, 2021 yil noyabr oyida o‘tkazgan.

Канчельскис: В сборной России нет лидера
Известный бывший футболист Андрей Канчельскис высказался о сборной России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, в настоящее время в национальной сборной России нет ярко выделяющегося игрока, так как команда не проводит официальных матчей. В товарищеских играх сложно выделить кого-то особенно, так как в таких матчах конкуренция и дух отличаются.
В предыдущих отборочных этапах можно было выделить некоторых футболистов. В текущей ситуации подчеркнули отсутствие лидера в сборной России.
Во вторник, 14 октября, сборная России проведет на своем поле товарищеский матч с командой Боливии в рамках BetBoom. Встреча начнется в 20:00 по московскому времени.
События на поле в текстовом формате будет в прямом эфире освещать портал LiveResult. Следует напомнить, что сборная России провела последний официальный матч почти четыре года назад, в ноябре 2021 года.
В настоящее время команда готовится к официальным соревнованиям, и продолжается процесс определения новых лидеров.