Karpin Diveevning jismoniy ahvoli haqida gapirdi
CSKA futbolchisi so‘nggi o‘yinda, Eron terma jamoasiga qarshi bo‘lib o‘tgan va 2:1 hisobida g‘alaba qozonilgan bahsda maydonga tushmagan edi. Karpin jurnalistlarga bergan intervyusida Igor o‘ynashga tayyorligini, uning asosiy tarkibda maydonga tushishi rejalashtirilayotganini ma’lum qildi.
Uning qancha vaqt o‘ynashi esa jismoniy holatiga qarab aniqlanadi, dedi murabbiy. Rossiya terma jamoasi BetBoom do‘stona o‘yinini 14 oktabr, seshanba kuni Boliviya jamoasiga qarshi o‘tkazadi.
Uchrashuv Moskva vaqti bilan soat 20:00da «VTB Arena» stadionida boshlanadi. O‘yinning borishi matnli translyatsiya orqali kuzatib borilishi mumkin.
Shuningdek, noyabr oyida Rossiya terma jamoasi Peru va Chili terma jamoalari bilan o‘yinda maydonga tushadi. Bu uchrashuvlar jamoaning tayyorgarlik darajasini sinovdan o‘tkazish va kelgusidagi musobaqalarga tayyorlanish maqsadida o‘tkaziladi.

Karpin рассказал о физическом состоянии Дивеева
Главный тренер сборной России Валерий Карпин высказался о физическом состоянии защитника Игоря Дивеева. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Футболист ЦСКА не выходил на поле в последнем матче против сборной Ирана, который завершился победой со счётом 2:1. В интервью журналистам Карпин сообщил, что Игорь готов играть и планируется его выход в основном составе.
Сколько времени он проведёт на поле, будет зависеть от его физического состояния, сказал тренер. Товарищеский матч сборной России с командой Боливии состоится 14 октября, во вторник.
Встреча начнётся в 20:00 по московскому времени на стадионе «ВТБ Арена». Ход игры можно будет отслеживать через текстовую трансляцию.
Также в ноябре сборная России сыграет с командами Перу и Чили. Эти матчи проводятся с целью проверки уровня подготовки команды и подготовки к будущим соревнованиям.