Virts va Kimmix Germaniya tarkibining dastlabki o‘yinida maydonga tushadi
Dushanba kuni kechqurun Shimoliy Irlandiya va Germaniya terma jamoalari 2026 yilgi jahon chempionati saralash bosqichida o‘yin o‘tkazadi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Germaniya terma jamoasining bosh murabbiyi Yulian Nagelsmann boshlang‘ich tarkibga quyidagi futbolchilarni kiritishga qaror qildi: Baumann, Kimmix, Ta, Shlotterbek, Raum, Goretska, Pavlovich, Gnabri, Virts, Adeyemi va Voltemade. O‘yin Moskva vaqti bilan soat 21:45 da boshlanadi.
Ushbu o‘yinni batafsil matnli translyatsiya orqali LiveResult portali orqali kuzatish mumkin. Guruh A da uchta o‘yin o‘tkazilganidan so‘ng Germaniya, Shimoliy Irlandiya va Slovakiya terma jamoalari har biri 6 ochkoga ega bo‘lib turibdi.
Saralash bosqichi davomida jamoalar o‘rtasidagi raqobat qizg‘in kechmoqda va keyingi o‘yinlar natijalari guruhdagi vaziyatni aniqlashda muhim ahamiyatga ega bo‘ladi. Futbol ixlosmandlari ushbu o‘yinni diqqat bilan kuzatishi tavsiya etiladi.

Virts и Kimmix выйдут на поле в первом матче состава Германии
В понедельник вечером сборные Северной Ирландии и Германии проведут матч в отборочном этапе чемпионата мира 2026 года. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Главный тренер сборной Германии Юлиан Нагельсманн решил включить в стартовый состав следующих футболистов: Бауманн, Киммикс, Та, Шлоттербек, Раум, Горецка, Павлович, Гнабри, Вирц, Адейеми и Вольтемаде. Игра начнется в 21:45 по московскому времени.
Этот матч можно будет подробно отслеживать через текстовую трансляцию на портале LiveResult. После трех сыгранных матчей в группе А сборные Германии, Северной Ирландии и Словакии имеют по 6 очков.
Соперничество между командами в отборочном этапе проходит напряженно, и результаты следующих игр будут иметь важное значение для определения ситуации в группе. Футбольным болельщикам рекомендуется внимательно следить за этим матчем.