Yuventus Tonalini olish uchun Kopmeynersni taklif qildi
Bu haqda Juvelive manbasi xabar bermoqda. Manbaga ko‘ra, Turin jamoasi "Nyukasl"ga o‘zining yarim himoyachisi Tyona Kopmeynersni taklif qilib, Sandro Tonalini qo‘lga kiritmoqchi.
Avvalroq Tonali "Yuventus" uchun markaziy yarim himoyachi sifatida asosiy transfer maqsadi ekanligi aytilgan edi. Joriy mavsumda 27 yoshli Kopmeyners barcha musobaqalarda yetti o‘yinda maydonga tushgan, ammo gol yoki assist qayd etmagan.
Tonali esa 25 yoshda bo‘lib, Angliya Premer Ligasi va Chempionlar Ligasi doirasida to‘qqiz o‘yinda maydonga tushib, ikki golga uzatma bergan. Ushbu transfer "Yuventus"ning markaziy yarim himoyani kuchaytirish bo‘yicha rejalariga muvofiq amalga oshirilishi kutilmoqda.

Ювентус предложил Копмейнерсу за Тонали
Итальянский клуб "Ювентус" планирует приобрести полузащитника Сандро Тонали у английского клуба "Ньюкасл". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщает источник Juvelive. По данным источника, туринская команда хочет предложить "Ньюкасл" своего полузащитника Тиона Копмейнерса, чтобы заполучить Сандро Тонали.
Ранее сообщалось, что Тонали является основной трансферной целью "Ювентуса" на позицию центрального полузащитника. В текущем сезоне 27-летний Копмейнерс сыграл семь матчей во всех турнирах, но не отметился ни голами, ни результативными передачами.
Тонали же, которому 25 лет, сыграл девять матчей в Английской Премьер-лиге и Лиге чемпионов, отдав две результативные передачи. Ожидается, что этот трансфер будет осуществлен в соответствии с планами "Ювентуса" по усилению центральной полузащиты.