Kabo-Verde terma jamoasi 2026 yilgi jahon chempionatining 22-chi ishtirokchisi bo‘ldi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Hozirgi kunda musobaqaga yo‘l olgan terma jamoalar ro‘yxati quyidagicha: Kanada, Meksika, Amerika Qo‘shma Shtatlari, Yaponiya, Yangi Zelandiya, Eron, Argentina, O‘zbekiston, Janubiy Koreya, Iordaniya, Avstraliya, Braziliya, Ekvador, Urugvay, Kolumbiya, Paragvay, Marokash, Tunis, Misr, Jazoir, Ghana va Kabo-Verde. Ma’lumki, 2026 yilgi jahon chempionatini AQSh, Kanada va Meksika birgalikda mezbonlik qiladi.
Shu sababli, ushbu mamlakatlarning terma jamoalari musobaqaga avtomatik ravishda yo‘l olishdi. 2022 yilgi jahon chempionati g‘olibi Argentina terma jamoasi bo‘ldi.
Lionel Skaloni boshchiligidagi jamoa yozda o‘zining jahon kubogini himoya qilishga harakat qiladi. Jahon chempionati futbol ixlosmandlari uchun katta qiziqish uyg‘otgan tadbir bo‘lib, dunyoning eng kuchli jamoalari o‘zaro bahs olib boradi.

Кабо-Верде примет участие в чемпионате мира 2026 года
Сборная Кабо-Верде стала 22-м участником чемпионата мира 2026 года. Об этом сообщает Euro-football.ru.
На данный момент список сборных, прошедших на турнир, выглядит следующим образом: Канада, Мексика, Соединённые Штаты Америки, Япония, Новая Зеландия, Иран, Аргентина, Узбекистан, Южная Корея, Иордания, Австралия, Бразилия, Эквадор, Уругвай, Колумбия, Парагвай, Марокко, Тунис, Египет, Алжир, Гана и Кабо-Верде. Известно, что чемпионат мира 2026 года будет совместно принимать США, Канада и Мексика.
Поэтому сборные этих стран получили автоматическую путёвку на турнир. Победителем чемпионата мира 2022 года стала сборная Аргентины.
Команда под руководством Лионеля Скалони этим летом попытается защитить свой мировой кубок. Чемпионат мира — это событие, вызывающее большой интерес у футбольных болельщиков, где встречаются сильнейшие команды мира.