Kislyak: Chempionlar ligasi va Jahon chempionatida o‘ynashni xohlayman
20 yoshli yarim himoyachi Matvey Kislyak rasmiy xalqaro musobaqalarda o‘ynashni istashini ma’lum qildi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
U Chempionlar ligasi va Yevrokuboklarda ishtirok etishni orzu qilmoqda. Kislyakning so‘zlariga ko‘ra, agar Chempionlar ligasi va boshqa Yevropa turnirlari bo‘lsa, unda jahon chempionati ham o‘tkaziladi.
U har ikkala musobaqada ham qatnashishni xohlaydi. Shuningdek, butun dunyo miqyosida o‘ynash imkoniyati berilsa, ishtirok etishga tayyorligini bildirgan.
Matvey Kislyak 2020 yildan beri CSKA tizimida faoliyat yuritmoqda. Asosiy jamoa tarkibida u barcha turnirlarda jami 59 o‘yinda maydonga tushib, 8 ta gol urgan va 6 ta golga uzatma bergan.
2022 yildan boshlab Rossiya klublari va terma jamoalari xalqaro musobaqalardan chetlashtirilgani ma’lum. Shu sababli, Kislyak va uning jamoasi hozirda xalqaro maydonda ishtirok eta olmayapti.
U kelajakda bu cheklovlar olib tashlanib, yana xalqaro musobaqalarda o‘ynash imkoniyati paydo bo‘lishini kutmoqda.

Кисляк: Хочу играть в Лиге чемпионов и на Чемпионате мира
20-летний полузащитник Матвей Кисляк заявил о своем желании играть на официальных международных соревнованиях. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он мечтает участвовать в Лиге чемпионов и в еврокубках. По словам Кисляка, если будут Лига чемпионов и другие европейские турниры, то и чемпионат мира тоже состоится.
Он хочет принимать участие в обоих соревнованиях. Также он заявил, что готов участвовать, если будет возможность играть на мировом уровне.
Матвей Кисляк с 2020 года выступает в системе ЦСКА. В основном составе команды он провел всего 59 матчей во всех турнирах, забил 8 голов и отдал 6 результативных передач.
С 2022 года российские клубы и сборные были отстранены от международных соревнований. По этой причине Кисляк и его команда в настоящее время не могут участвовать на международной арене.
Он надеется, что в будущем эти ограничения будут сняты, и появится возможность снова играть на международных соревнованиях.