Anchelotti Braziliya terma jamoasini g‘olib qiladi
Braziliya milliy terma jamoasi bosh murabbiyi Karlo Anchelotti o‘z maqsadini ma’lum qildi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Italiyalik mutaxassis "Selecao" jamoasini jahon chempionatida g‘olib qilishni istaydi. Anchelotti jurnalistlarga bergan intervyusida shunday dedi: "Mening maqsadim Braziliya terma jamoasi bilan o‘z imkoniyatlarimning eng yaxshisini ko‘rsatishdir.
Men jamoani eng yuqori darajaga olib chiqib, jahon chempionatida g‘olib bo‘lishga harakat qilaman. Albatta, hozirgacha hech bir xorijlik murabbiy Braziliya bilan jahon chempionatida g‘olib bo‘lmagan.
Lekin hayotda har doim birinchi marta sodir bo‘ladigan voqealar bo‘ladi." Braziliya terma jamoasi 2026 yilgi jahon chempionatiga yo‘llanmani allaqachon qo‘lga kiritgan. Ushbu musobaqa AQSh, Kanada va Meksikada o‘tkaziladi.

Анчелотти приведет сборную Бразилии к победе
Главный тренер национальной сборной Бразилии Карло Анчелотти объявил о своей цели. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Итальянский специалист хочет привести команду "Селесао" к победе на чемпионате мира. В интервью журналистам Анчелотти сказал: "Моя цель — показать свои лучшие возможности с национальной сборной Бразилии.
Я постараюсь вывести команду на высший уровень и выиграть чемпионат мира. Конечно, до сих пор ни один иностранный тренер не выигрывал чемпионат мира с Бразилией.
Но в жизни всегда происходят события, которые случаются впервые." Сборная Бразилии уже обеспечила себе путёвку на чемпионат мира 2026 года. Этот турнир пройдёт в США, Канаде и Мексике.