Bilyaletdinov Batrakovning Yevropaga o‘tishi haqida gapirdi
Sobiq futbolchi Dinoyar Bilyaletdinov Aleksey Batrakovning kelajagi haqida fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Bilyaletdinovning so‘zlariga ko‘ra, bunday masalada futbolchi o‘zining ichki his-tuyg‘ulari asosida qaror qabul qilishi lozim. U shunday dedi: futbolchining ichki his-tuyg‘usi eng muhim omil hisoblanadi.
Shaxsiy tajribasidan kelib chiqib, u hech qachon chet elga ketishni orzu qilmagan, ammo shunday bo‘lgan. Agar Aleksey Yevropada o‘ynashi taqdir etilgan bo‘lsa, u shunday bo‘ladi.
Muhim jihat – qaysi jamoaga o‘tish va qaysi murabbiy qo‘l ostida o‘ynashni aniq tushunishdir. Bilyaletdinov shuningdek, agar Batrakov butun faoliyatini “Lokomotiv”da o‘tkazsa, bundan mamnun bo‘lishini ta’kidladi.
Ma’lumki, Dinoyar Bilyaletdinov avval Angliyadagi “Everton” klubida o‘ynagan. U 2009 yildan 2012 yilgacha Merseysaydning “irislari” jamoasini himoya qilib, so‘ng Rossiyaga qaytgan.
Transfermarkt portali mutaxassislari 20 yoshli Aleksey Batrakovni 23 million yevroga baholamoqda. Shunday qilib, futbolchining kelajagi haqida qaror qabul qilishda uning shaxsiy istaklari va imkoniyatlari muhim ahamiyatga ega.

Билялетдинов рассказал о переходе Батракова в Европу
Бывший футболист Динодар Билялетдинов высказался о будущем Алексея Батракова. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Билялетдинова, в таком вопросе футболист должен принимать решение, исходя из своих внутренних чувств. Он сказал: внутренние ощущения футболиста — самый важный фактор.
Исходя из собственного опыта, он никогда не мечтал уезжать за границу, но так получилось. Если Алексею суждено играть в Европе, так и будет.
Важный момент — чётко понимать, в какую команду переходить и под руководством какого тренера играть. Билялетдинов также отметил, что будет доволен, если Батраков проведёт всю карьеру в «Локомотиве».
Известно, что Динодар Билялетдинов ранее играл в английском клубе «Эвертон». С 2009 по 2012 год он защищал цвета мерсисайдской команды «ирисов», а затем вернулся в Россию.
Эксперты портала Transfermarkt оценивают 20-летнего Алексея Батракова в 23 миллиона евро. Таким образом, при принятии решения о будущем футболиста важное значение имеют его личные желания и возможности.