Boliviya terma jamoasi Moskva ob-havosidan qo‘rqmaydi
Dushanba kuni Rossiya poytaxtida yomg‘ir yog‘moqda, havo harorati esa ijobiy 4 daraja atrofida. Vilyegasning so‘zlariga ko‘ra, Moskva ob-havosi jamoani qo‘rqitmaydi.
U ta’kidlaganidek, ularning mamlakatida iqlim juda xilma-xildir. Roberto Fernandez esa odatda +21 daraja bo‘lgan hududdan kelgan.
Jamoa mashg‘ulotlar olib boradigan joyda esa havoning salqinligi mavjud. Shunga qaramay, ular bunday sharoitlarga odatlangan va ob-havo jamoaning o‘yiniga ta’sir qilmaydi, deydi murabbiy.
Rossiya va Boliviya terma jamoalari o‘rtasidagi do‘stona o‘yin 14 oktabr kuni Moskva vaqti bilan soat 20:00 da VTB Arena stadionida boshlanadi. Ushbu o‘yinning matnli translyatsiyasi LiveResult portali tomonidan taqdim etiladi.

Сборная Боливии не боится московской погоды
Оскар Вильегас, главный тренер национальной сборной Боливии, высказался о погодных условиях в Москве. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В понедельник в столице России идет дождь, температура воздуха около плюсовых 4 градусов. По словам Вильегаса, погода в Москве не пугает команду.
Он отметил, что в их стране климат очень разнообразен. Роберто Фернандес же приехал из региона, где обычно +21 градус.
В месте, где команда проводит тренировки, воздух прохладный. Тем не менее, они привыкли к таким условиям, и погода не повлияет на игру команды, говорит тренер.
Товарищеский матч между сборными России и Боливии начнется 14 октября в 20:00 по московскому времени на стадионе ВТБ Арена. Текстовую трансляцию этой игры предоставляет портал LiveResult.