Dani Olmo El Klassikoda o‘ynashi mumkin
Barcelona jamoasining yarim himoyachisi Dani Olmo Real Madridga qarshi o‘yinlarda ishtirok etishi mumkin. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda jurnalist David Bernabeu Reverter ma’lumot berdi. Avvalroq, chap oyog‘ining kamalak mushagining shikastlanishi sababli Olmoning El Klassikoda ishtirok etishi qiyinligi haqida xabarlar tarqalgan edi.
Biroq manbalar ta’kidlashicha, u yaqinda bo‘lib o‘tadigan Jirona va Olimpiakosga qarshi o‘yinlarda maydonga tusholmaydi, ammo Real Madridga qarshi uchrashuvga tayyor bo‘lishi mumkin. Joriy mavsumda 27 yoshli futbolchi barcha musobaqalarda o‘n o‘yinda maydonga tushib, bitta gol urdi va ikki golga uzatma berdi.
Ispaniya chempionatining o‘nchi turida Real Madrid va Barcelona o‘rtasidagi uchrashuv 26 oktyabr kuni bo‘lib o‘tadi. Olmoning maydonga qaytishi katalon klubining muvaffaqiyatiga ijobiy ta’sir ko‘rsatishi kutilmoqda.

Дани Ольмо может сыграть в Эль Класико
Полузащитник команды «Барселона» Дани Ольмо может принять участие в матчах против «Реала Мадрид». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщил журналист Давид Бернабеу Ревертер. Ранее появлялись сообщения о том, что из-за травмы камбаловидной мышцы левой ноги участие Ольмо в Эль Класико под вопросом.
Однако источники отмечают, что он не сможет выйти на поле в ближайших матчах против «Жироны» и «Олимпиакоса», но может быть готов к встрече с «Реалом Мадрид». В текущем сезоне 27-летний футболист сыграл во всех турнирах в десяти матчах, забил один гол и отдал две голевые передачи.
Матч десятого тура чемпионата Испании между «Реалом Мадрид» и «Барселоной» состоится 26 октября. Возвращение Ольмо на поле ожидается с положительным влиянием на успех каталонского клуба.