Gyundogan: Virts narxi uning aybi emas
Virts 22 yoshda bo‘lib, "Enfild"ga ko‘chib o‘tganidan keyin doimiy tanqidlarga uchramoqda, chunki undan kutilyotgan darajani ko‘rsata olmayapti. Gyundogan fikricha, Virtsning narxi 125 million yevro bo‘lishi uning aybi emas, lekin odamlar undan ko‘p narsalarni kutmoqda.
U shuningdek, Premier-ligada hech bir futbolchi Virts yaratgan imkoniyatlar soniga yetmaganini ta’kidladi. Gyundogan so‘zlariga ko‘ra, futbolni chuqurroq tahlil qilish kerak, faqatgina gol va golga uzatishlarga e’tibor qaratish yetarli emas.
Agar kimdir Virtsning noyob qobiliyatlarini ko‘ra olmasa, demak u futbolni yaxshi tushunmaydi. Sobiq futbolchi, Virtsning samaradorligi yaqin oyda o‘z o‘rnini topishiga ishonch bildirdi.
Hozirga qadar u Liverpul safida o‘n o‘yinda faqat bitta golga uzatma amalga oshirgan. Shunday qilib, Virtsning kelajakda yanada yaxshi natijalar ko‘rsatishi kutilmoqda.

Гюндоган: Цена Вирца — не его вина
Бывший футболист сборной Германии Илкай Гюндоган высказался о полузащитнике «Ливерпуля» Флориане Виртсе. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Виртсу 22 года, и после перехода на «Энфилд» он постоянно подвергается критике, так как не показывает ожидаемый уровень. По мнению Гюндогана, цена Виртса в 125 миллионов евро — это не его вина, но люди ожидают от него многого.
Он также подчеркнул, что ни один игрок в Премьер-лиге не создал столько возможностей, сколько Виртс. По словам Гюндогана, футбол нужно анализировать глубже, недостаточно обращать внимание только на голы и голевые передачи.
Если кто-то не видит уникальных способностей Виртса, значит, он плохо понимает футбол. Бывший футболист выразил уверенность, что эффективность Виртса в ближайшие месяцы найдёт своё место.
До сих пор он в составе «Ливерпуля» в десяти матчах сделал всего одну голевую передачу. Таким образом, ожидается, что Виртс в будущем покажет ещё лучшие результаты.