Tomas Tuxel: Keyn Latviyaga qarshi o‘yin uchun tayyor
Uning so‘zlariga ko‘ra, Garri Keyn yaxshi formada va o‘ynashga tayyor. Tomas Tuxel Keyn ertaga bo‘lib o‘tadigan o‘yinda barcha 90 daqiqani maydonda bo‘lishiga hech qanday to‘sqinlik yo‘qligini ta’kidladi.
Bundan oldin u Myunxenning “Bavariya” klubida barcha o‘yinlarda ishtirok etgan, shuning uchun uning jismoniy holatida muammo yo‘q. Garri Keyn Angliya terma jamoasi safida jami 109 o‘yinda maydonga tushib, 74 ta gol urgan.
Shuningdek, u 19 ta golga assistentlik qilgan. 14 oktabr kuni Tomas Tuxel boshchiligidagi jamoa Latviya terma jamoasi bilan safarda o‘yin o‘tkazadi.
Bu o‘yin 2026 yilgi Jahon chempionati saralash bosqichining sakkizinchi turi doirasida bo‘lib o‘tadi va Moskva vaqti bilan soat 21:45 da boshlanadi. Ushbu o‘yin Angliya jamoasi uchun muhim sinov bo‘lib, keyingi bosqichga yo‘l olishda katta ahamiyatga ega.

Томас Тухель: Готов к матчу с Латвией
Главный тренер сборной Англии Томас Тухель высказался о текущем состоянии нападающего команды Гарри Кейна. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, Гарри Кейн в хорошей форме и готов играть. Томас Тухель подчеркнул, что ничто не помешает Кейну провести на поле все 90 минут завтрашнего матча.
Ранее он принимал участие во всех играх клуба «Бавария» из Мюнхена, поэтому проблем с физическим состоянием нет. Гарри Кейн провел за сборную Англии в общей сложности 109 матчей и забил 74 гола.
Кроме того, он отдал 19 голевых передач. 14 октября команда под руководством Томаса Тухеля проведет выездной матч со сборной Латвии.
Этот матч пройдет в рамках восьмого тура отборочного этапа чемпионата мира 2026 года и начнется в 21:45 по московскому времени. Эта игра станет важным испытанием для сборной Англии и имеет большое значение для выхода в следующий этап.