Qozog‘iston Shimoliy Makedoniyadan g‘alaba qozondi
Ular o‘z maydonida Qozog‘iston jamoasi bilan murakkab o‘yinni o‘tkazdi. Birinchi bo‘limning o‘rtalarida Nurali Alip chap qanotdan hujumga chiqib, raqibdan o‘tib, darvozabon oldiga aniq uzatma berdi, ammo Islom Chesnokov bosh bilan zarba berib, to‘p darvozadan yuqoriga uchib ketdi.
Milan Ristovski o‘ng qanotdan aniq uzatma olgach, tomiridan sakrab, gorizontal zarba berdi, ammo darvozabon yaqin burchakdan to‘pni olib qoldi. Burchak zarbasidan so‘ng Darko Velkoski bosh bilan yaqin burchakka zarba berdi, darvozabon yana jamoasini qutqardi.
Takroriy burchak zarbasidan so‘ng Ristovski darvoza chizig‘idan yaqin burchakka zarba berdi, biroq hisob birinchi bo‘limdan keyin 0:0 bo‘ldi. Ikkinchi bo‘limda Ristovski yana o‘ng qanotdan aniq uzatma bilan yaqin burchakka zarba berdi, ammo darvozabon jamoasini yana qutqardi.
54-daqiqada Yan Vorogovski jarima maydonining burchagidan darvoza chizig‘iga uzatma berdi. Darvozabon chiqishda xato qildi, to‘p Joko Zaykov boshidan darvozaga qaytdi.
Dinmuhamed Karaman esa bisikleta usulida to‘pni tarmoqka joyladi va hisob 0:1 bo‘ldi. Enis Bardi maydon chuqurligidan to‘pni o‘ng qanotdan uzatib, Tihomir Kostadinov himoyachidan o‘tib, yaqin burchakdan zarba berdi, ammo to‘p darvozaga tegmadi.
30 metrdan jarima zarbasini Elif Elmas oldi, Bardi esa to‘pni devordan oshirib, aniq zarba bilan yaqin burchakka kiritdi va hisob 1:1 ga tenglashdi. Elmas jarima maydonining o‘ng tomonida to‘pni oldi va uzoq burchakka yo‘naltirdi, Alibek Qosim to‘pni darvoza chizig‘idan qaytardi, ammo Nikola Serafimov qaytgan to‘pga zarba berdi, lekin u darvozaga bormadi.
Makedoniya jamoasi Belgiya terma jamoasiga yetakchilikni boy berdi. Qozog‘iston esa to‘rtinchi o‘rinda qolib, pleyf-offga chiqish imkoniyatlarini yo‘qotdi.
O‘yinning protokoli bo‘yicha Shimoliy Makedoniya va Qozog‘iston o‘rtasidagi bahs 1:1 hisobida yakunlandi. Qozog‘istonning yagona golini Dinmuhamed Karaman 54-daqiqada kiritdi, Shimoliy Makedoniyaning golini esa 74-daqiqada Enis Bardi urdi.

Казахстан победил Северную Македонию
Сборная Северной Македонии лидирует в группе J отборочного этапа чемпионата мира. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Они провели сложный матч на своем поле с командой Казахстана. В середине первого тайма Нурали Алипов вышел в атаку с левого фланга, обошел соперника и сделал точную передачу на вратаря, но Ислам Чесноков нанес удар головой, и мяч пролетел над воротами.
Милан Ристовски получил точную передачу с правого фланга, подпрыгнул и нанес горизонтальный удар, но вратарь отбил мяч у ближнего угла. После углового Дарко Велкоски пробил головой в ближний угол, вратарь снова спас свою команду.
После повторного углового Ристовски пробил в ближний угол с линии ворот, однако счет после первого тайма остался 0:0. Во втором тайме Ристовски вновь с правого фланга сделал точную передачу и пробил в ближний угол, но вратарь снова спас команду.
На 54-й минуте Ян Вороговски сделал передачу с угла штрафной на линию ворот. Вратарь ошибся при выходе, мяч от головы Жоко Зайкова вернулся в ворота.
Динмухамед Караман же забил мяч в сетку ударом «велосипедом», и счет стал 0:1. Энис Барди с глубины поля сделал передачу с правого фланга, Тихомир Костадинов обошел защитника и пробил в ближний угол, но мяч не попал в ворота.
С штрафного с 30 метров мяч принял Элиф Элмас, Барди перебросил мяч через стенку и точно пробил в ближний угол, сравняв счет 1:1. Элмас получил мяч справа в штрафной и направил в дальний угол, Алибек Касым отбил мяч с линии ворот, но Никола Серафимов пробил по отбитому мячу, который не попал в ворота.
Команда Македонии упустила лидерство в матче с командой Бельгии. Казахстан остался на четвертом месте и потерял шансы выйти в плей-офф.
По протоколу матча встреча между Северной Македонией и Казахстаном завершилась со счетом 1:1. Единственный гол Казахстана забил Динмухамед Караман на 54-й минуте, а гол Северной Македонии — Энис Барди на 74-й минуте.