Gladilin: "Zenit" Pedroni sotish haqida o‘ylashi kerak
O‘tgan yillarda taniqli futbolchi Valeriy Gladilin «Zenit» jamoasining qanot hujumchisi Pedroning «Al-Ahli» klubiga ko‘chib o‘tishi haqidagi mumkin bo‘lgan transfer haqida fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
OAV ma’lumotlariga ko‘ra, Saudiya Arabistonining «Al-Ahli» klubi «Zenit»ga futbolchi uchun 55 million yevro taklif qilmoqda. Gladilinning so‘zlariga ko‘ra, agar futbolchi yangi jamoada o‘ynash va moliyaviy daromad olishni istasa, uni ushlab qolishning ma’nosi yo‘q.
Ushbu mablag‘ evaziga esa yangi futbolchini xarid qilish mumkin. Pedro 2024 yilda Braziliyaning «Korintians» klubidan «Zenit»ga o‘tgan.
U Sankt-Peterburg klubining formasida 68 ta o‘yinda maydonga tushib, 9 ta gol urgan va 10 ta golga uzatma bergan. Bu ko‘rsatkichlar Pedro jamoaga sezilarli hissa qo‘shayotganini ko‘rsatadi.
Transfer jarayonlari va futbolchining kelajagi haqida qo‘shimcha ma’lumotlar yaqin kunlarda e’lon qilinishi kutilmoqda.

Gladilin: "Зенит" должен подумать о продаже Педрони
В последние годы известный футболист Валерий Гладилин высказался о возможном переходе крайнего нападающего «Зенита» Педро в клуб «Аль-Ахли». Об этом сообщает Euro-football.ru.
По данным СМИ, клуб «Аль-Ахли» из Саудовской Аравии предлагает «Зениту» за футболиста 55 миллионов евро. По словам Гладилина, если игрок хочет играть в новой команде и получать финансовый доход, то нет смысла его удерживать.
На эти средства можно приобрести нового футболиста. Педро перешёл в «Зенит» из бразильского клуба «Коринтианс» в 2024 году.
В форме санкт-петербургского клуба он провёл 68 матчей, забил 9 голов и отдал 10 результативных передач. Эти показатели показывают значительный вклад Педро в команду.
Ожидается, что в ближайшие дни будут опубликованы дополнительные сведения о процессе трансфера и будущем футболиста.