Diveyev: Boliviya jasorat bilan o‘ynadi, mamnunman
Futbolchi Igor Diveyev, Moskva shahrining CSKA jamoasi va Rossiya terma jamoasi a’zosi, rossiyaliklar va boliviyaliklar o‘rtasidagi do‘stona BetBoom o‘yini haqida fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuv oxiriga bir necha daqiqa qolganida rossiyaliklar hisobda 3:0 oldinda edi. Diveyevning so‘zlariga ko‘ra, Boliviya jamoasi bosim o‘tkazishga harakat qilgani va futbol o‘ynashdan qo‘rqmagani yoqimli bo‘lgan.
U Boliviya futbolchilari jasoratli o‘ynashlarini ta’kidlab, ularning o‘yinidan mamnunligini bildirdi. Shuningdek, futbolchi rasmiy o‘yinlarning va kuchli raqiblarning yo‘qligi futbolchilarning hozirgi o‘yinlarga tayyorgarligi va ruhiy holatiga salbiy ta’sir ko‘rsatishini aytdi.
Bu holat futbolchilarning o‘z imkoniyatlarini to‘liq namoyon eta olmasligiga sabab bo‘lmoqda. Diveyev kelajakda yanada qiziqarli va raqobatbardosh o‘yinlar bo‘lishini istashini ta’kidladi.

Дивьев: Боливия играла смело, я доволен
Футболист Игорь Дивеев, игрок московского ЦСКА и сборной России, поделился мнением о товарищеском матче BetBoom между россиянами и боливийцами. Об этом сообщает Euro-football.ru.
За несколько минут до конца встречи россияне вели в счёте 3:0. По словам Дивеева, было приятно видеть, что команда Боливии пыталась оказывать давление и не боялась играть в футбол.
Он отметил смелую игру боливийских футболистов и выразил удовлетворение их выступлением. Также футболист отметил, что отсутствие официальных матчей и сильных соперников негативно сказывается на подготовке и психологическом состоянии игроков к нынешним играм.
Это приводит к тому, что футболисты не могут полностью раскрыть свои возможности. Дивеев подчеркнул, что в будущем он хотел бы видеть более интересные и конкурентоспособные игры.