Miranchuk: Uzoq yo‘l, g‘alaba ikki barobar yoqimli
Rossiya terma jamoasi yarim himoyachisi Aleksey Miranchuk Boliviya bilan o‘yindan so‘ng "Match TV"ga intervyu berdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
U boshqa qit’ada o‘ynash qanday ekanligi haqida fikr bildirdi. Miranchuk bu safar ham birinchi marta o‘ynamaganini, ona yurtiga qaytish har doim yoqimli ekanini ta’kidladi.
U shuningdek, sovuq ish kunida maydonga kelgan muxlislarga minnatdorlik bildirdi va g‘alaba bilan barchani tabrikladi. U uzoq yo‘l bosib kelganini, ammo bunday o‘yinda gollar urish ikki barobar yoqimli ekanini aytdi.
Miranchuk maydondagi vaziyatlarni tez baholashga to‘g‘ri kelganini, ofsayd holatini emas, balki atrofdagi o‘yinchilarni kuzatganini va bo‘sh burchakka aniq zarba yo‘naltirganini bildiradi. Bugun u jamoa sardori sifatida maydonga tushganidan faxrlanishini, Nikita Simonyan sharafiga kapitanskaya lentani taqib, jamoani olib chiqish katta mas’uliyat ekanini ta’kidladi.

Миранчук: Долгий путь, победа вдвойне приятнее
Полузащитник сборной России Алексей Миранчук дал интервью "Match TV" после матча с Боливией. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он поделился своими мыслями о том, каково играть на другом континенте. Миранчук отметил, что и в этот раз не играл впервые, и что всегда приятно возвращаться на родину.
Он также поблагодарил болельщиков, пришедших на поле в холодный рабочий день, и поздравил всех с победой. Он сказал, что преодолел долгий путь, но забивать голы в такой игре вдвойне приятнее.
Миранчук рассказал, что ему пришлось быстро оценивать ситуации на поле, он следил не за положением вне игры, а за окружающими игроками, и точно направил удар в пустой угол. Сегодня он гордится тем, что вышел на поле в роли капитана команды, подчеркнул, что носить капитанскую повязку в честь Никиты Симоняна и вести команду — большая ответственность.