Rossiya terma jamoasi himoyachisi Matvey Lukin Boliviya bilan o‘yindan so‘ng "Match TV"ga intervyu berdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
U o‘yinning boshlanishida jamoaning tarkibini ko‘rganlaridan keyin qanday taassurotlar paydo bo‘lganini aytdi. Lukinning fikricha, barcha futbolchilar terma jamoani ifodalaydi va g‘alaba qozonish, shuningdek, darvoza noldan qolmasligi juda muhim edi.
Birinchi bo‘limda jamoa yaxshi o‘ynagan, ikkinchi bo‘limda esa o‘yin biroz sustlashib, xatolar ko‘paygan. Biroq bu ishni yanada yaxshilash uchun imkoniyat ekanini ta’kidladi.
Shuningdek, terma jamoaning boshlang‘ich tarkibida besh "armeyets" o‘yinchisi bo‘lishi o‘yinni ancha osonlashtirganini aytdi. Ular bir-birining o‘yin uslubini yaxshi bilishgani sababli maydonda o‘zaro aloqalar samarali bo‘lgan.
Klubdagi ishlar to‘g‘ri yo‘lga qo‘yilgani ham g‘alabadan dalolat beradi. Jamoa 3:0 hisobida g‘alaba qozongan.
Bosh murabbiydan pressink haqida so‘ralganda, u Yurgen Kloppni eslatganini aytdi. Birinchi yarim soat davomida jamoa raqibni bosim ostida ushlab, o‘yinini yuqori darajada olib borgan.
Ikkinchi bo‘limda biroz charchoq sabab o‘yin past darajaga tushgan, ammo bu holat ustida ishlash kerakligi qayd etildi. Lukin kelajakda jamoa yanada kuchliroq bo‘lishi uchun ko‘p mehnat qilishlarini bildirdi.

Лукин: В сборной дела только начинаются
Защитник сборной России Матвей Лукин дал интервью "Match TV" после матча с Боливией. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он рассказал, какие впечатления у него возникли после того, как увидел состав команды в начале игры. По мнению Лукина, все футболисты представляют сборную, и очень важно было одержать победу, а также сохранить ворота в неприкосновенности.
В первом тайме команда играла хорошо, во втором тайме игра немного ослабла, и ошибок стало больше. Однако он подчеркнул, что это возможность для дальнейшего улучшения.
Также он отметил, что наличие в стартовом составе сборной пяти игроков "армейцев" значительно упростило игру. Поскольку они хорошо знают стиль игры друг друга, взаимодействие на поле было эффективным.
То, что дела в клубе идут в правильном направлении, также свидетельствует о победе. Команда выиграла со счетом 3:0.
Когда главный тренер был спрошен о прессинге, он сказал, что это напомнило ему Юргена Клоппа. В течение первого получаса команда держала соперника под давлением и играла на высоком уровне.
Во втором тайме из-за некоторой усталости игра снизилась, но было отмечено, что над этим нужно работать. Лукин заявил, что в будущем команда будет становиться сильнее благодаря упорной работе.