Merino so‘nggi to‘rt o‘yinda oltita gol urdi
Londonning Arsenal jamoasi yarim himoyachisi Mikel Merino Ispaniya terma jamoasi safida so‘nggi o‘yinlarda juda samarali natija ko‘rsatmoqda. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Bugungi kunda Bolgariya terma jamoasiga qarshi o‘tkazilgan Jahon chempionati-2026 saralash bosqichidagi o‘yinda 29 yoshli futbolchi 35 va 57-daqiqalarda darvoza tomon aniq zarbalar berdi. Merino shu tariqa so‘nggi to‘rt o‘yinda jami olti gol urdi, bu esa uning oldingi 35 o‘yindagi to‘rtta golidan ko‘pdir.
Umuman olganda, Mikel Merino Ispaniya terma jamoasi safida 39 ta o‘yinda o‘ynab, o‘nta golga mualliflik qilgan. Uning terma jamoa safidagi debyuti 2020 yil sentyabr oyida bo‘lib o‘tgan.
Hozirda o‘yinlarni jonli matnli tarzda LiveResult.ru sayti orqali kuzatish mumkin. Bu futbolchi jamoasining hujum chizig‘ida muhim o‘rin tutib, o‘zining yuqori natijalari bilan e’tiborni tortmoqda.

Merino забил шесть голов в последних четырех матчах
Полузащитник лондонского «Арсенала» Микель Мерино показывает очень эффективные результаты в последних матчах за сборную Испании. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В сегодняшнем матче отборочного этапа чемпионата мира 2026 года против сборной Болгарии 29-летний футболист нанес точные удары по воротам на 35-й и 57-й минутах. Таким образом, Мерино забил в общей сложности шесть голов в последних четырёх матчах, что больше, чем четыре гола в предыдущих 35 играх.
В целом Микель Мерино сыграл за сборную Испании 39 матчей и забил десять голов. Его дебют в национальной команде состоялся в сентябре 2020 года.
В настоящее время матчи можно смотреть в режиме онлайн с текстовой трансляцией на сайте LiveResult.ru. Этот футболист занимает важное место в атакующей линии своей команды и привлекает внимание своими высокими результатами.