O‘tgan yozda portugaliyalik mutaxassis Ruben Amorim “Manchester Yunayted” futbolchilari haqida ochiqchasiga fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
U Alejandro Garnacho bilan suhbatda ancha keskin so‘zlar ishlatib, unga yangi klub qidirishni maslahat berdi. Jurnalist Lauri Uitvellning ma’lumotiga ko‘ra, shu yig‘ilishda Amorim yarimhimoyachi Manuel Ugart haqida ham tanqidiy fikrlarni aytgan.
U Ugartga “Sen endi “Sporting”dagi kabi emassan”, deb ta’kidlagan. Bu so‘zlar ikki mutaxassisning oldingi hamkorlik davriga taalluqlidir.
Alejandro Garnacho oxir-oqibat “Manchester Yunayted”ni tark etib, “Chelsi”ga o‘tgan. Manuel Ugart esa jamoani tark etmagan, ammo asosiy tarkibda har doim maydonga tushavermaydi.
Ushbu holatlar jamoa bosh murabbiyi tomonidan futbolchilarga nisbatan qat’iy talablar qo‘yilganini ko‘rsatadi. Ruben Amorim o‘z jamoasini yuqori natijalarga yetaklash uchun qat’iy va aniq pozitsiyani saqlab qolmoqda.

Аморим раскритиковал футболистов Манчестер Юнайтед
Прошлым летом португальский специалист Рубен Аморим откровенно высказался о футболистах «Манчестер Юнайтед». Об этом сообщает Euro-football.ru.
В разговоре с Алехандро Гарначо он использовал довольно резкие слова и посоветовал ему искать новый клуб. По информации журналиста Лаури Уитвелла, на той же встрече Аморим также высказал критические замечания в адрес полузащитника Мануэля Угарта.
Он подчеркнул Угарта: «Ты уже не такой, как в «Спортинге»». Эти слова относятся к предыдущему периоду сотрудничества двух специалистов.
В итоге Алехандро Гарначо покинул «Манчестер Юнайтед» и перешёл в «Челси». Мануэль Угарт остался в команде, но не всегда выходит на поле в основном составе.
Эти обстоятельства показывают, что главный тренер команды предъявляет строгие требования к футболистам. Рубен Аморим сохраняет твёрдую и чёткую позицию, чтобы вести свою команду к высоким результатам.