Baltika vakili Beveevning terma jamoa o‘yinini baholadi
Kaliningradning "Baltika" jamoasi boshqaruvi vakili, bosh direktor Ravil Izmaylov Mingiyn Beveevning terma jamoa safidagi o‘yinlari haqida fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Beveev Rossiya terma jamoasi tarkibida ikkinchi bor maydonga tushdi va Boliviya bilan do‘stlik o‘yinida asosiy tarkibda ishtirok etdi. U o‘yinning birinchi bo‘limida yaxshi harakat qilib, jamoaning birinchi goliga olib kelgan hujumni boshladi.
Izmaylovning so‘zlariga ko‘ra, Beveevning asosiy tarkibda debyut qilgani ayniqsa muhimdir. Mingiyn ilk bor Rossiya terma jamoasi safida 10 oktyabr kuni Eronga qarshi o‘yinda zaxiradan maydonga tushgan edi.
Hozirgi mavsumda 29 yoshli futbolchi Kalmykiya viloyatidan bo‘lib, klub darajasida 14 ta o‘yinda maydonga tushdi va 4 ta ogohlantirish oldi. Uning o‘yini jamoaga ijobiy ta’sir ko‘rsatmoqda va kelajakda ham yaxshi natijalar ko‘rsatishiga umid qilinmoqda.

Представитель Балтики Бевеев оценил игру сборной
Представитель руководства калининградской команды «Балтика», генеральный директор Равиль Измайлов высказался о выступлениях Мингийна Бевеева в составе сборной. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Бевеев во второй раз вышел на поле в составе сборной России и сыграл в основном составе в товарищеском матче с Боливией. В первом тайме он хорошо действовал и начал атаку, которая привела к первому голу команды.
По словам Измайлова, дебют Бевеева в основном составе особенно важен. Мингийн впервые вышел на поле за сборную России 10 октября в матче против Ирана, выйдя на замену.
В нынешнем сезоне 29-летний футболист из Калмыкии провёл на клубном уровне 14 матчей и получил 4 предупреждения. Его игра положительно влияет на команду, и надеются, что в будущем он будет показывать хорошие результаты.