Ispaniya terma jamoasi 2026 yilgi Jahon chempionati saralash bosqichida navbatdagi ishonchli g‘alabasini qo‘lga kiritdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Seshanba kuni Luis de la Fuente boshchiligidagi jamoa o‘z maydonida Bolgariya terma jamoasini to‘rtga nol hisobida mag‘lub etdi. Shu tariqa, "qizil daho" jamoasining mag‘lubiyatsiz o‘yinlar seriyasi 29 ta o‘yinga yetdi.
Bu natija 2010 yildan 2013 yilgacha Visente del Boske davrida o‘rnatilgan rekordning takrorlanishi hisoblanadi. Ikkala davrda ham Ispaniya terma jamoasi 24 ta o‘yinda g‘alaba qozongan va 5 ta durang qayd etgan.
Keyingi oyda esa terma jamoa Gruziyada o‘tkaziladigan o‘yinda mag‘lub bo‘lmasligi bilan yangi tarixiy rekord o‘rnatishi mumkin. Bu esa jamoaning jahon chempionati yo‘llanmasini qo‘lga kiritishdagi ishonchini yanada oshiradi.

Сборная Испании по футболу повторила рекордную серию
Сборная Испании одержала очередную уверенную победу в отборочном этапе чемпионата мира 2026 года. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Во вторник команда под руководством Луиса де ла Фуэнте на своем поле разгромила сборную Болгарии со счетом 4:0. Таким образом, серия матчей без поражений команды «красной фурии» достигла 29 игр.
Этот результат является повторением рекорда, установленного в период с 2010 по 2013 год при Висенте дель Боске. В обоих периодах сборная Испании выиграла 24 матча и сыграла вничью 5 раз.
В следующем месяце сборная может установить новый исторический рекорд, если не проиграет в матче, который пройдет в Грузии. Это еще больше укрепит уверенность команды в получении путевки на чемпионат мира.