Luis de la Fuente Pedri va Merinoni tarkibga kiritdi
Ispaniya terma jamoasi bosh murabbiyi Luis de la Fuente Pedri va Mikel Merino uchun samarali bo‘lgan taktika haqida so‘zlab berdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuvda dastlab Pedrini hujumchi yarim himoyachi sifatida, Merinoni esa uning ostida o‘ynatganini aytdi. Biroq keyinchalik ularning o‘rinlarini almashtirishga qaror qilgan.
Bu o‘zgarish natijasida futbolchilar o‘z qobiliyatlarini yaxshiroq namoyon eta boshlagan va jamoa umumiy kuchga ega bo‘lgan. De la Fuente bu qarorini to‘g‘ri deb baholadi.
O‘tgan seshanba kuni Ispaniya terma jamoasi 2026 yilgi Jahon chempionati saralash bosqichida Bolgariya jamoasini 4:0 hisobida mag‘lub etdi. Ushbu o‘yinda "Arsenal" futbolchisi Merino ikkita gol urdi va so‘nggi to‘rt o‘yinda milliy jamoa safida oltita golga mualliflik qildi.
Hozirda "Qizil ilonlar" guruhda to‘plagan 12 ochkosi bilan peshqadam bo‘lib, Turkiyani (9 ochko) ortda qoldirmoqda. Bu natijalar terma jamoaning yuqori darajada tayyorgarlik ko‘rayotganidan darak beradi.

Луис де ла Фуэнте включил Педри и Мерино в состав
Главный тренер сборной Испании Луис де ла Фуэнте рассказал о тактике, которая оказалась эффективной для Педри и Микеля Мерино. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В матче он сначала использовал Педри в роли атакующего полузащитника, а Мерино — под ним. Однако позже решил поменять их позиции.
В результате этого изменения футболисты начали лучше проявлять свои способности, а команда получила общую силу. Де ла Фуэнте оценил это решение как правильное.
В прошлый вторник сборная Испании в отборочном этапе чемпионата мира 2026 года разгромила команду Болгарии со счётом 4:0. В этой игре игрок "Арсенала" Мерино забил два гола и в последних четырёх матчах за национальную команду стал автором шести голов.
В настоящее время "Красная фурия" лидирует в группе с 12 очками, опережая Турцию (9 очков). Эти результаты свидетельствуют о высоком уровне подготовки сборной.