Karpin: Jamoada hali ham ko‘plab kamchiliklar mavjud
Rossiya terma jamoasi bosh murabbiyi Valeriy Karpin Boliviya bilan o‘yin yakunidan so‘ng “Match TV”ga intervyu berdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
U o‘yinning ikkinchi bo‘limida Boliviyaning tashabbusni qo‘lga olgani haqida fikr bildirdi. Karpin ta’kidlashicha, bu holat asosan psixologik omillarga bog‘liq bo‘lgan, chunki hisob 2:0 yoki 3:0 bo‘lganda raqib jamoa natija uchun imkoniyat ko‘rmay, o‘yinda kamroq agressivlik ko‘rsatgan.
Shuningdek, u 60-daqiqadan keyin o‘zgarishlar yuzaga kelganini, maydonda tushunmovchiliklar va bosimni qanday amalga oshirish masalasida muammolar bo‘lganini aytdi. O‘zaro kurashlarda esa jiddiy xatolar kuzatilmagan.
Murabbiy o‘yindagi kichik xatolar va to‘pning bir necha santimetrga yetmasligi natijasida raqibga to‘p qaytib ketganini, bu holatlar jamoaning ruhiyatiga ta’sir qilganini ta’kidladi. U birinchi bo‘limda barcha futbolchilar to‘liq diqqatni jamlaganini, ammo hisob 3:0 bo‘lganda jamoada biroz bo‘shashish kuzatilganini bildirdi.
Karpin futbolchilarning o‘yin sifati haqida kamdan-kam hollarda ijobiy fikr bildirishini aytib, bunday o‘yinlardan keyin asosiy e’tiborni kamchiliklarga qaratishini ta’kidladi. U barcha yaxshi natijalarga qaramay, doimo ishlash kerakligini va o‘yindan so‘ng darhol xatolarni tahlil qilishga kirishishini qo‘shimcha qildi.

Karpin: В команде всё ещё много недостатков
Главный тренер сборной России Валерий Карпин дал интервью «Матч ТВ» после игры с Боливией. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что во втором тайме инициативу захватила Боливия. По словам Карпина, это было связано в основном с психологическими факторами, так как при счете 2:0 или 3:0 соперник не видел шансов на результат и проявлял меньше агрессии в игре.
Также он отметил, что после 60-й минуты произошли изменения, на поле возникли недопонимания и проблемы с реализацией давления. При этом серьезных ошибок в единоборствах не наблюдалось.
Тренер подчеркнул, что из-за мелких ошибок и того, что мяч не доходил до нескольких сантиметров, мяч возвращался сопернику, что повлияло на настроение команды. Он отметил, что в первом тайме все футболисты были полностью сосредоточены, но при счете 3:0 в команде наблюдалось некоторое расслабление.
Карпин сказал, что редко дает положительную оценку качеству игры футболистов и после таких матчей основное внимание уделяет недостаткам. Он добавил, что несмотря на все хорошие результаты, всегда нужно работать и сразу после игры приступать к анализу ошибок.