Seshanba kuni 40 yoshli futbolchi Vengriya jamoasiga qarshi o‘yinda ikki gol urdi va o‘yinni 2:2 hisobida yakunladi. Endi Ronalduning jahon chempionati saralash bosqichida 41 ta gol urganligi barcha davrlar uchun rekord hisoblanadi.
Infantino ijtimoiy tarmoqlarda "Bravo, Krishtianu! 41 ta gol!
Jahon chempionati saralash bosqichlaridagi eng yaxshi to‘purar unvonini olganing bilan tabriklayman. Buyuk futbolchining yana bir ajoyib rekordi," deb yozdi.
Umuman olganda, Ronalduning Portugaliya milliy terma jamoasida 225 o‘yinda 143 ta gol urgan. Uning milliy jamoadagi debyuti 2003 yil avgust oyida bo‘lib o‘tgan.

Президент ФИФА поздравил Роналду с рекордным голом
Президент ФИФА Джанни Инфантино прокомментировал последние достижения нападающего сборной Португалии Криштиану Роналду. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Во вторник 40-летний футболист забил два гола в матче против сборной Венгрии, который завершился со счётом 2:2. Теперь Роналду установил рекорд всех времён, забив 41 гол на отборочных матчах чемпионата мира.
Инфантино в социальных сетях написал: "Браво, Криштиану! 41 гол!
Поздравляю с титулом лучшего бомбардира отборочных матчей чемпионата мира. Ещё один выдающийся рекорд великого футболиста,".
В целом, Роналду забил 143 гола в 225 матчах за национальную сборную Португалии. Его дебют за сборную состоялся в августе 2003 года.